OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 28.01.2024r.

  1. Dziś dzień modlitwy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. O godz. 1030 będzie odmówiony różaniec, o godz. 1100  Msza św. w intencji członków KŻR  i po Mszy spotkanie opłatkowe w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków KŻR z naszej Parafii. 
  2. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka i spotkanie w salce na plebanii. 
  3. W piątek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Przede Mszami będą poświęcone świece – Gromnice, a Msze św. w tym dniu w Bazylice będą odprawione o godz. 800 i 1700 (po tej Mszy św. dzieci pożegnają żłóbek); w kaplicach: w Wólce godz. 915, w Rytelach o godz. 1015. W tym dniu nie obowiązuje post – można spożywać pokarmy mięsne! Zachęcamy też, aby w tym dniu w naszych domach, wieczorem cała rodzina zebrała się na Apel Jasnogórski o godz. 2100 i pomodliła się według wzoru, jaki mamy w folderze kolędowym.  Są jeszcze foldery kolędowe wyłożone na stolikach za ławkami – jeśli ktoś nie ma takiego folderu, można go zabrać do domu. W tym dniu wypada też I piątek miesiąca – nabożeństwo I – piątkowe tylko po Mszy św. o godz. 800
  4. Piątek 02 lutego – to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i taca w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. 
  5. Z racji święta MB Gromnicznej odwiedziny chorych będą w SOBOTĘ od godz. 1000
  6. I Sobota miesiąca – Msza św. w Bazylice ku czci Niepokalanego Serce NMP o godz. 800; po Mszy św. będzie Nabożeństwo I Soboty. W tym dniu wspominamy też św. Błażeja, który jest Patronem od chorób gardła – po Mszach św. będzie specjalne błogosławieństwo przewidziane na tę okoliczność. W kaplicy w Rytelach Msza św. o godz. 1000
  7. Za tydzień jest niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy o godz. 800 – przewodniczy KŻR ze Złotek, od 1000 Akcja Katolicka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian. 
  8. Bóg zapłać sołtysom z naszej Parafii, którzy wczoraj uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Węgrowie i na spotkaniu byli: sołtys ze Złotek – p. Małgorzata Lipka – Bartosiak; sołtys z Wólki Okrąglik – p. Małgorzata Wójcik i sołtys z Wólki Dolnej – p. Mieczysław Podleś. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do czytania „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.