OGŁOSZENIA NA   IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023r.

  1. Ze względu na fakt, iż niedziele W. Postu nie dopuszczają, aby uroczystość była obchodzona w tym dniu – liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona jest na jutro.
  2. W piątek 24 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będzie prowadzi ks. dr Paweł Koc – wikariusz z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim. Rekolekcje będą trwały w piątek 24.03.; w sobotę 25.03. i w niedzielę 26.03. Porządek Mszy św. w Prostyni w piątek 24.03: o godz. 900, 1100 (dla dzieci), o 1630 Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Rekolekcji, 1700 Droga Krzyżowa i bezpośrednio po Drodze Msza św.; o godz. 1215 Msza św. w kaplicy w Rytelach. W sobotę 25.03 w Prostyni Msze św. będą: o godz. 900, o 1100 (dla dzieci) i o 1700; o 1630 zapraszamy na Różaniec w intencji Rekolekcji Msza św.; o godz. 1215 Msza św w kaplicy w Wólce. W niedzielę 26.03 w Prostyni Msze św.: o godz. 900, 1100 i 1700, o godz. 1630 Różaniec w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii; zaś w kaplicach Msza św. będzie: w Rytelach o godz. 1015 i w Wólce o godz. 1215. W piątek i w sobotę będzie też możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty (spowiedzi św.) – przyjadą kapłani z sąsiednich parafii. Program Rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła i zamieszczony na str. intr. Parafii. Tradycyjnie taca zbierana w niedzielę podczas Rekolekcji przeznaczona jest Księdzu Rekolekcjoniście.
  3. W piątek 24 marca obchodzimy Dzień Misjonarzy Męczenników.
  4. W sobotę 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w  tym dniu tak, jak są przewidziane podczas Rekolekcji. W tym dni modlimy się w intencji nowego życia, poczętego pod sercem matek – przypominamy o dziele Duchowej Adopcji i zachęcamy wszystkich do tej Duchowej Adopcji. Taca w Uroczystość będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  5. Również 25.03 wypada 31 rocznica powstania naszej Diecezji Drohiczyńskiej w obecnym kształcie i powołania kapituły Katedralnej.
  6. W tym tygodniu w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa:

            – w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

            – w piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych

            – w niedzielę przede Mszą św. o godz. 1100 i o 1700 Gorzkie Żale. 

            Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

7. Za tydzień comiesięczne spotkanie z członkami KŻR z całej Parafii – o godz. 1030 Różaniec, o 1100 Msza św. w intencji członków KŻR (po Mszy nie będzie konferencji – Rekolekcje).

8.W zakrystii można nabyć rozprowadzane przez Caritas czekoladowe baranki paschalne po 10 zł. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką. Caritas chcąc połączyć ten piękny zwyczaj z działalnością charytatywną rozprowadza baranki paschalne, by w ten sposób ofiarowane środki przekazać na pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

9. W ub. tygodniu zostały uruchomione nowe elektroniczne dzwony, które będą w dni powszednie wzywać nas do modlitwy (o 600, 1200, 1500  i 2100) oraz dzwonić pół godz. przed Mszami.

10.Młodzież, z naszej parafii przywiozła, Relikwie Błogosławionej Karoliny Kózkówny, patronki KSM, Ruchu Czystych Serc – dzieci i młodzieży. Jest to okazja, aby przez jej wstawiennictwo wypraszać, potrzebne łaski, a szczególnie dar wiary dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W niedzielę w trzecim dniu rekolekcji o 1630 – młodzież z KSM poprowadzi różaniec w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

11. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.