OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023r.

 1. Dziś ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadzi ks. dr Paweł Koc – wikariusz z Parafii i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim – dziękujemy mu za trud głoszenia Słowa Bożego. Dziś jeszcze Msze św. w Prostyni; o godz.1100 i 1700; na godz. 1630 zapraszamy na Różaniec dzieci i młodzież z naszej parafii – będziemy modlić się przy Relikwiach bł. Karoliny Kózkówny; zaś Msze św. w kaplicach będą: w Rytelach o godz. 1015 i w Wólce o godz. 1215. Tradycyjnie dziś taca jest przeznaczona Księdzu Rekolekcjoniście, jako wyraz naszego podziękowania za Rekolekcje..
 2. Również dziś comiesięczne spotkanie z członkami KŻR z całej Parafii – o godz. 1030 Różaniec, o 1100 Msza św. w intencji członków KŻR (po Mszy nie będzie konferencji – Rekolekcje).
 3. W tym tygodniu wypada I Sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie w Prostyni o godz. 800. W kaplicy w Wólce o godz. 1100.
 4. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. W Prostyni Msze św. będą odprawiane o godz.: 900, 1100 i 1700. Msza św. w kaplicy w Wólce będzie o godz. 730, a w Rytelach o godz. 1015
 5. W Niedzielę Palmową przez wieś Prostyń przejdzie Droga Krzyżowa, jako modlitwa w obronie dobrego Imienia św. Jana Pawła II – początek o godz. 1500 przy szkole podstawowej. Więcej informacji podamy w niedzielę za tydzień.
 6. Przed Wielkanocą ( w Wielki Poniedziałek) – chcemy odwiedzać ludzi chorych i starych prosimy zgłaszać chorych już od dziś w zakrystii.
 7. Zapraszamy do kościoła na zbiórkę: kandydatów na ministrantów we wtorek 28 III. na godz. 1600; pozostałych ministrantów w sobotę 01.IV. na godz. 1400.
 8. Bóg zapłać Parafianom za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W tym tygodniu będą odprawiane w Bazylice następujące nabożeństwa:

            – w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

            – w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych  

            – w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i o godz. 1700 Gorzkie Żale. 

            Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

 1. W zakrystii można nabyć czekoladowe baranki paschalne Caritasu po 10 zł. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką.
 2. Od jutra tj. 27 marca do 29 marca br. będzie przeprowadzana w naszej Parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.) Uzyskany w ten sposób dochód wspomoże akcję pomocy kościołowi na wschodzie tam, gdzie pracują siostry Loretanki. Zużyty sprzęt prosimy składować na parkingu plebanijnym w dniach od 27.03 tj. poniedziałku do 29.03 tj. do środy do godz. 900 (o tej godz. samochód zabierze zebrany sprzęt). Więcej informacji na ulotkach i plakacie.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 02.04. przy Bazylice w Prostyni odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Przedszkolakówwięcej informacji na plakacie.
 4. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.