OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023r.

1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, przygotowującymi się do I Komunii św.
  2. Juro tj. 13 marca też wypada 10 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu.
  3. W niedzielę 19 marca wypada św. Józefa Oblubieńca NMP – święto stanowe dla mężczyzn. W naszej Parafii to stanowe święto dla mężczyzn będziemy obchodzić w piątek 17 marca. Tego dnia zapraszamy do kościoła mężczyzn z naszej Parafii na ich święto. O godz. 1630 mężczyźni poprowadzą Różaniec, a o godz. 1700 będzie Drogę Krzyżową (rozważania poprowadzą mężczyźni) i po Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn z naszej Parafii.
  4. W tym tygodniu w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa:

– w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

– w piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych (dla mężczyzn)

– w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 i o godz. 1700 Gorzkie Żale.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

5. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.

6. Przypominamy prośbę, aby we wsiach zebrać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.