OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024 r.

  1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy o godz. 800przewodniczy KŻR z Grądów, od 1000 Domowy Kościół. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
  2. Jutro 04 marca wypada liturgiczna Uroczystość św. Kazimierza Królewicza – Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. 
  3. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy św. wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka i po Mszy spotkanie w salce.
  4. W piątek 8 marca wypada Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie Panie do kościoła na godz. 1700 na Drogę Krzyżową, a potem na Mszę św. w intencji Kobiet z naszej Parafii. Panie w tym dniu będą prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej.
  5. W niedziele za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, przygotowującymi się do I Komunii św.
  6. W tym tygodniu w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa: – w środę o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci; – w piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla Kobiet;             – w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i przed Mszą św. o godz. 1700 Gorzkie Żale.         Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
  7. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.
  8. Przypominamy prośbę, aby we wsiach zebrać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku są rozprowadzane przez Caritas czekoladowe baranki paschalne po 14 zł./szt. Takie baranki można nabyć w zakrystii.
  10. Od początku marca br. rozpoczyna się w szkołach Konkurs Gminno – Dekanalny pt. „ Każdy inny – wszyscy równi”. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w tym Konkursie. Więcej informacji w szkołach i na naszej str. inter. Parafii.