OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU i WIGILIĘ PRZED BOŻYM NARODZENIEM – 24.12.2023r

  1. Dziś 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Bazylice w niedzielę (w wigilię) będą odprawione tylko o godz. 800 i 1100. NIE BĘDZIE NA I DZIEŃ ŚWIĄT MSZY ŚW. WIECZOREM! W kaplicach w Wólce o godz. 915 i Rytelach o godz. 1015. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej.  Może to będzie okazja do pojednania i zgody. Tradycyjnie w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, apelujemy też o powstrzymanie się w Wigilię od spożywania alkoholu. Jak powinna wyglądać Wigilia: gdy cała rodzina zgromadzi się przy stole należy rozpocząć wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, zapalamy świecę Caritas, następnie odczytać fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza –  „O Narodzeniu Pana Jezusa”, po Ewangelii łamiemy się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia, śpiewamy kolędy. W ten wieczór pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również naszych zmarłych.
  2. W Wigilię, pół godziny przed Pasterką tj. o 2330 będziemy śpiewać kolędy.  W ten sposób przygotujemy się do Pasterki – Mszy św., która rozpocznie się o północy. Przyjdźmy jak najliczniej na tę Mszę św.. Również Parafian modlących się w kaplicach zapraszamy dziś na Pasterkę do Prostyni.
  3. Na I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – w poniedziałek – w Bazylice będą odprawione Msze św. o godz. 800 i 1100. NIE BĘDZIE NA I DZIEŃ ŚWIĄT MSZY ŚW. WIECZOREM! W kaplicach w Wólce o godz. 915 i Rytelach o godz. 1015. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki, I Dnia Świąt i na Nowy Rok będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła, kaplic, plebanii i budynków parafialnych.
  4. II Dzień Świąt – 26 XII – we wtorek – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek odprawiania Mszy św. taki jak w każdą niedzielę tj. w Bazylice o godz.  800, 1100 i 1700. W kaplicy w Wółce o godz. 915 i w Rytelach o godz. 1015. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc studentom KUL-u.
  5. Przypominamy, że Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia trwa osiem dni. Aby przedłużyć radość płynącą z tej Uroczystości zapraszamy na Msze św.: od środy do niedzieli na godz. 1700.
  6. Wizytę Duszpasterską kapłana w naszych rodzinach, czyli Kolędę rozpczniemy 02 stycznia 2024r. Więcej informacji o Kolędzie podamy za tydzień.
  7. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” – świąteczny nr z kalendarzem kosztuje 12 zł. Możemy ją nabyć w zakrystii. W zakrystii są jeszcze katolickie kalendarze na 2024r