OGŁOSZENIA NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 31.12.2023 r

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne Domowego Kościoła – wszystkim, którzy należą do Wspólnoty Domowego Kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa. Msze św. dziś będą odprawione o godz.: 800, 1100 i 1700. W kaplicach: w Wólce o godz. 915 i  w Rytelach o godz.  1015. Dziś też zakończenie roku kalendarzowego – w Bazylice po Mszy św. o godz. 1700 będzie nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski w 2023 roku.
 2. Jutro 01 stycznia – Nowy 2024 Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu za odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź ” –  kto będzie w stanie łaski uświęcającej, może zyskać odpust zupełny. Nowy Rok jest Dniem Modlitwy o Pokój. Msze św. w Bazylice na Nowy Rok będą o godz. 800, 1100 i 1700. W kaplicy w Wólce o godz. 915  i w Rytelach o godz. 1015. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na ubezpieczenie: kościoła, kaplic i budynków parafialnych.
 1. I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się o powołania do kapłaństwa i do zakonów. Po Mszy św. o godz. 1700 adorację poprowadzi Akcja Katolicka.
 2. W tym tygodniu wypada też I piątek miesiąca – Msze św. o Najśw. S. P. J i nabożeństwo będą tylko w Bazylice o godz. 700 i 1700. Z racji Kolędy Mszy w kaplicy w Wólce nie będzie i nie będziemy w styczniu odwiedzać chorych z racji I piątku.
 3. W sobotę 06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego – III Króli. W tym dniu błogosławimy kadzidło i kredę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Msze św. w Uroczystość III Króli w Bazylice będą o godz. 800, 1100 i 1700.  W kaplicy w Wólce o godz. 915, a w Rytelach o godz. 1015. Po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie opłatkowe z Akcją Katolicką i Rady Parafialnej w salce pod plebanią.
 4. W sobotę zapraszamy do przemarszu w Orszaku Trzech Króli. Początek przemarszu Orszaku o godz. 1600 od Szkoły Podstawowej w Prostyni do Bazyliki. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 5. W czasie trwania Kolędy prosimy sprawy w Kancelarii Parafialnej załatwiać od poniedziałku do piątku rano od godz. 800 do 900 lub w niedziele po Msza św. lub dzwonić w nagłych wypadkach na nr tel. Księdza Dyżurnego.
 6. Rozpoczniemy we wtorek 02.I. Wizytę Duszpasterską kapłana w naszych rodzinach, czyli Kolędę. Porządek Kolędy będzie zawsze podawany podczas ogłoszeń parafialnych w kościele na każdej Mszy św. oraz lista kolędowa będzie umieszczana na tablicy ogłoszeń w kościele i zamieszczana na stronie internetowej naszej Parafii www.parafiaprostyn.pl Zwyczajem lat ubiegłych podczas Kolędy będą też zbierane ofiary (po 20 zł) na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie (zamiast ofiar w naturze tj. zboża lub ziemniaków). Przypominamy praktyczne wskazówki odnoszące się do wizyty duszpasterskiej:1). Podczas Kolędy rodziny będzie odwiedzać trzech kapłanów: ks. Proboszcz, ks. Krzysztof i ks. Grzegorz. Odwiedzamy wszystkie rodziny, które zaproszą nas do swoich domów. 2). Księży na Kolędę przywozi i odwozi ktoś ze wsi, gdzie jest Kolęda. 3). Cała rodzina powinna być obecna podczas Kolędy w domu. 4). W domu powinien być przygotowany pokój: stół przykryty białym obrusem, na stole krzyż i dwie zapalone świece oraz powinna znajdować się woda święcona i kropidło; powinny też leżeć na stole zeszyty od religii dzieci i uczącej się młodzieży oraz indeksy uczniów (kl. VII i VIII). 5). Gospodarz bądź inny członek rodziny powinien oczekiwać kapłana przed swoim domem, zapraszając na Kolędę. 6). Prosimy, aby w dniu Kolędy były uczepione bądź zamknięte psy.

Podajemy porządek Kolędy do 08.I.2024r:

I  TYDZIEŃ

WTOREK  02.01.2024r – Kolęda:

 1.  wieś Grądy dwóch kapłanów od godz. 1000 – (jeden kapłan od kolonii, drugi od końca wsi)
 2.  wieś Poniatowo (łącznie z czterema domami z Grądów)

ŚRODA 03.01.2024r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1000:

 1. ul. Ks. Prymasa 1000-lecia (po obu str. od p. Imbrzykowskich i p. Suskich)
 2. ul. Ks. Prymasa 1000-lecia (po obu str. od str. Morzyczyna)
 3. ul. Leśna i Majdan Kiełczewski

CZWARTEK 04.01.2024r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1000 cd.:

 1. ul. Spokojna
 2. ul. Wiejska
 3. ul. Folwarczna

PIĄTEK 05.01.2024r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1000 cd.:

 1. ul. Wspólna 
 2. ul. Cicha i Dolna
 3. ul. Wesoła

II TYDZIEŃ

PONIEDZIAŁEK 08.01.2024r – Kolęda od godz.  1000:

 1. Wólka Okrąglik (dwóch kapłanów: od str. Poniatowa i od str. Kosowa)
 2.  Wólka Dolna.

Godziny rozpoczęcia Kolędy mogą ulec zmianie (może być opóźniona), gdy wypadnie w danym dniu pogrzeb, wtedy pogrzeb będzie zawsze o godz. 1000 i po pogrzebie dopiero ksiądz rozpocznie Kolędę.