OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 17.12.2023r

 1. Dziś w naszej Parafii na wszystkich Mszach św. także w kaplicy w Wólce są zbierane ofiary na tacę, jako pomoc parafian w remoncie kaplicy w Rytelach Święckich. Za złożone ofiary Bóg zapłać!
 2. Dziś po każdej Mszy Św. błogosławieństwo matek oczkujących potomstwa oraz harcerze na Mszy św. o godz. 1100 przekażą „Światełko Betlejemskie”, które będzie można zabrać do swoich domów (przynosimy ze sobą do kościoła znicze).
 3. Również dziś na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci I – komunijnych i ich rodziców.
 4. Młodzież z KSM-u rozprowadza po Mszach św. paczuszkę z „siankiem wigilijnym” mile widziana jest ofiara za sianko na rozwój tego stowarzyszenia.
 5. Zapraszamy na Roraty: w środy i w soboty o godz. 630 i 1700.
 6. Dziś wypadają 87 urodziny Papieża Franciszka – pamiętajmy o modlitwach w Jego intencji.
 7. Jutro ks. Rekolekcjonista Michał Marczak odprawi za wszystkich Parafian, którzy brali udział w Rekolekcjach Mszę św., jako podziękowanie i o pomnożenie wiary.
 8. W piątek od godz. 1000 będziemy odwiedzać ludzi chorych i starszych prosimy takich chorych zgłosić w zakrystii. 
 9. Zapraszamy w sobotę (23.XII) na ostatnie w tym roku Roraty: na godz. 630 i 1700.
 10. W niedzielę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Bazylice w niedzielę (w wigilię) będą odprawione tylko o godz. 800 i 1100. W kaplicach w Wólce o godz. 915 i Rytelach o godz. 1015. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej.  Tradycyjnie w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, apelujemy też o powstrzymanie się w Wigilię od spożywania alkoholu. W Wigilię, pół godziny przed Pasterką tj. o 2330 będziemy śpiewać kolędy.  W ten sposób przygotujemy się do Pasterki – Mszy św., która rozpocznie się o północy. Przyjdźmy jak najliczniej na tę Mszę św.. Również Parafian modlących się w kaplicach zapraszamy na Pasterkę do Prostyni.
 11. Jest jeszcze kilka świec wigilijnych Caritas po 20 zł/szt. i są katolickie kalendarze na 2024 rok po 6 zł. Możemy je nabyć w zakrystii.
 12. P. Organista Artur zakończył już roznosić opłatki do naszych katolickich rodzin. Dziękuje wszystkim za miłe przyjęcie i za złożone ofiary. Kto jeszcze nie ma opłatków, to może nabyć je u p. Organisty osobiście po Mszach św..
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Niedziela”.