OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r.

  1. Dziś będą zbierane ofiary na tacę na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.
  2. W piątek 01 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz I Piątek miesiąca – Msze św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą odprawione o godz. 700  i po Drodze Krzyżowej. W I Piątek w kaplicy w Wólce Msza św. o godz. 1600. W piątek też od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach. 
  3. I Sobota miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice będą odprawiona o godz. 800  i po Mszy Nabożeństwo I-sobotnie. Msza św. w kaplicy w Rytelach o godz. 1000. 
  4. Najbliższa jest niedziela adoracyjna. Początek adoracji po Mszy o godz. 800przewodniczy KŻR z Grądów, od 1000 Domowy Kościół. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian. 
  5. W Wielkim Poście są odprawiane w Bazylice następujące nabożeństwa: – w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci; w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla kobiet; – w niedzielę po Mszy św. o godz.. 1100 i przed Mszą św. o godz. 1700 Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
  6. Prosimy, aby w W. Poście zebrać we wsiach ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku są rozprowadzane przez Caritas czekoladowe baranki paschalne po 14 zł./szt. Takie baranki umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką. Caritas chcąc połączyć ten piękny zwyczaj z działalnością charytatywną rozprowadza baranki paschalne, by w ten sposób ofiarowane środki przekazać na pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Takie baranki można nabyć w zakrystii.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.