Odpust w Wólce Okrąglik

W niedzielę 19 czerwca w Kaplicy w Wólce Okrąglik odbył się odpust ku czci 108 błogosławionych męczenników z czasów II wojny światowej. W Mszy Świętej odprawionej o godz. 10:30 wzięli udział księża z naszej parafii: ks. kan. Józef Poskrobko – dziekan łochowski, proboszcz parafii Prostyń, ks. kan. Krzysztof Maksimiuk – senior prostyński oraz licznie zgromadzeni parafianie. Mszy Świętej przewodniczył ks. parał. Zbigniew Rostkowski – wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej. Skierował on również słowo do wiernych. Mówił o roli ojców i kapłanów w głębszym poznawaniu Chrystusa. Zwrócił uwagę na przykład życia i męczeństwa bł. ks. Antoniego Beszty-Borowskego. Uroczystości odpustowe zakończyła procesja wokół kaplicy zakończona odśpiewaniem hymnu „Te Deum". Po procesji zaś odbyła się adoracja relikwii bł. ks. Antoniego Beszty-Borowskiego.

                                                                       Paweł Bartczuk