ZAPROSZENIE NA ODPUST ŚW. ANNY DO PROSTYNI – 31 lipca 2022 r

„Święta Anno uproś Wnuka, niech ma każdy, czego szuka” – tą prostą modlitwą mieszkańców Prostyni i przybywających na to święte miejsce pielgrzymów zapraszam na Odpust ku czci św. Anny do prostyńskiej Bazyliki Mniejszej w Diecezji Drohiczyńskiej.
Odpust w Prostyni od wielu już lat jest połączony z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin do naszego Sanktuarium. W tym roku odbędzie on się             31 lipca br., a więc tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca lipca. Uroczystą Sumę o godz. 1200  w intencji małżeństw i rodzin naszej Diecezji będzie sprawował J. E. Ks. Bp dr Piotr Sawczuk – Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej.  
Po Mszach św. o godz. 700, 900, 1200 i 1800, jak od wieków istnieje na tym miejscu tradycja  – odbędzie się tzw. koronacja koroną św. Anny.

„Święta Anno uproś Wnuka, niech ma każdy, czego szuka” – tą prostą modlitwą mieszkańców Prostyni i pielgrzymów zapraszam na Odpust ku czci św. Anny do prostyńskiej Bazyliki Mniejszej w Diecezji Drohiczyńskiej.

Odpust w Prostyni od wielu już lat jest połączony z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin do naszego Sanktuarium. W tym roku odbędzie on się 31 lipca br., a więc tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca lipca. Uroczystą Sumę o godz. 1200  w intencji małżeństw i rodzin naszej Diecezji będzie sprawował J. E. Ks. Bp dr Piotr Sawczuk – Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. 

Po Mszach św. o godz. 700, 900, 1200 i 1800 – odbędzie się tzw. koronacja koroną św. Anny.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą przedstawić swoje prośby przez przyczynę św. Anny Bogu w Trójcy Przenajświętszej Jedynemu do naszego Sanktuarium na Odpust ku czci św. Anny połączony z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin w niedzielę 31 lipca br. – pamiętając sława Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni”.

           ks. kan. Józef Poskrobko – kustosz i proboszcz Sanktuarium w Prostyni.