OGŁOSZENIA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  – 07.08.2022r.

  1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracji o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Treblinki, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Wólka Okrąglik.
  2. W tym tygodniu wypadają liturgiczne święta: w poniedziałek 08.08 – św. Dominika; we wtorek 09.08 – św. Teresy Benedykty od Krzyża Dz. i M. Patronki Europy; w środę 10.08 –  św. Wawrzyńca Dk. i M.; w czwartek 11.08 – wspomnienie św. Klary Dz.
  3. W sobotę 13.08 w Rytelach Święckich o godz. 1900 Różaniec Fatimski z procesją przez wieś i Msza św.
  4. Trwa XXXII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę i nasze duchowe pielgrzymowanie. W naszym kościele pielgrzymi duchowi odmawiają Różaniec w dni powszednie przede Mszą św. rano tj. 630, w niedzielę przede Mszą św. o godz. 900. Piesi pielgrzymi już 13 sierpnia wejdą na Jasną Górę; zakończenie XXXII Pieszej pielgrzymki Drohiczyńskiej 15 sierpnia po głównej Mszy św. i powrót do domów.
  5. Przed tygodniem przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Anny i XIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin z Diecezji Drohiczyńskiej do Prostyni – serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Odpustu i agapy dla pielgrzymów tj.: OSP w Prostyni za użyczenie remizy na agapę; Akcji Katolickiej, Domowemu Kościołowi i wszystkim parafianom, którzy okazali otwarte serce i podzielili się „kromką chleba” z pielgrzymami. Bóg zapłać.
  6. Prosimy bardzo, aby sprawy w Kancelarii Parafialnej załatwiać w tygodniu: –  rano od godz. 800 – 900 od poniedziałku do soboty –  lub po południu od godz. 1600 – 1745 od środy do soboty. W poniedziałek i we wtorek po południu Kancelaria jest nieczynna. W razie nagłej potrzeby proszę dzwonić na nr tel. Księdza dyżurnego.
  7. Zakończyliśmy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, musimy zapłacić za ten remont, a jeszcze brakuje ok. 25 tyś. zł.
  8. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, można tę gazetę nabyć w zakrystii.