24 lat Kawaleryjskiego Pielgrzymowania Szwadronu Kawalerii 10 Pułku Ułanów do Maryi na Jasną Górę.

W środę, 21 czerwca 2023 r., gościliśmy w naszej parafii Pielgrzymkę Kawalerzystów z Zarąb Kościelnych do Częstochowy. Organizatorem jej, jak co roku, jest Ksiądz Proboszcz Andrzej Dmochowski z parafii Zaręby Kościelne. Kawalerzyści pielgrzymują już po raz dwudziesty czwarty.
Pierwszy postój ułani mieli w Prostyni. W progach bazyliki prostyńskiej pielgrzymów przywitał ks. kan. Józef Poskrobko, Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, dziekan łochowski. Przed Tronem Łaski Ułani uczestniczyli we Mszy Świętej o godz. 11.00. Następnie Ksiądz Proboszcz zaprosił Ułanów na obiad. Także dla koni znalazło się coś smacznego do jedzenia. Po odpoczynku pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę, na nocleg do Stoczka.