Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

Rozpoczynają się wakacje – czas odpoczynku, odnowy sił fizycznych i duchowych. Kiedyś Jezus do utrudzonych pracą uczniów powiedział: „wypocznijcie nieco!” Rozumiał dobrze Chrystus utrudzonego, zmęczonego człowieka, dlatego widział potrzebę także odpoczynku.
W piątek, 23 czerwca 2023 r. zakończył się rok szkolny i katechetyczny.
O godz. 8:00 w naszej bazylice odprawiona została uroczysta Msza święta kończąca ten okres, w której uczestniczyły dzieci ze szkół z terenu naszej parafii wraz z kadrą pedagogiczną i rodzicami.
Mszę świętą odprawił Ksiądz Kanonik Józef Poskrobko, Proboszcz parafii, który podziękował pocztom sztandarowym ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie, dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za liczne przybycie. Po Mszy św. brać uczniowska wraz z nauczycielami udała się do swoich szkół, aby otrzymać upragnione świadectwo.
Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom należą się podziękowania za wszelki trud włożony w kształtowanie sumień, charakterów, nauczanie i wychowanie.
Na czas wakacji Dzieciom i Nauczycielom życzymy pięknej, słonecznej pogody, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa.

ZDJĘCIA