Podziękowanie ks. Pawłowi za pracę w naszej parafii

Ks. Paweł Hryniewicki przyjął święcenia kapłańskie w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni w 2010 roku z rąk bpa Antoniego Pacyfika Dydycza. Jako wikariusz posługiwał w parafiach: Kamionna, Hajnówka, Bielsk Podlaski, Rozbity Kamień i Prostyń.

Ksiądz Paweł dał się poznać jako gorliwy duszpasterz, dobry katecheta oraz otwarty i serdeczny kapłan. Ks. Paweł opiekował się parafialnym oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, ministrantami, rodzinami z Domowego Kościoła, angażował się w modlitwy członków parafialnych Kół Różańcowych i Akcji Katolickiej, wspierał scholę dziecięcą i chór parafialny.
Decyzją ks. bpa Piotra Sawczuka, ks. Paweł Hryniewicki został przeniesiony do parafii Korytnica. Posługę wikariuszowską obejmie z dniem 1 września.

W niedzielę 27 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.00, proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Józef Poskrobko i senior ks. kan. Krzysztof Maksimiuk oraz licznie zgromadzeni parafianie podziękowali ks. Pawłowi za dwuletnią posługę w bazylice prostyńskiej. Serdeczne słowa popłynęły od przedstawicieli wszystkich organizacji działających na terenie parafii oraz od osób reprezentujących szkoły i placówki oświatowe. Ks. Paweł podziękował wszystkim za miłe słowa oraz wyraził radość, że mógł tu, przed Tronem Łaski i przed obliczem świętej Anny sprawować eucharystie i nabożeństwa.

ZDJĘCIA

PREZENTACJA