OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA  25 – 26.12.2022r

 1. Dziś – niedziela 25.XII  I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – Msze św. będą jeszcze odprawione Bazylice o godz. 900, 1100. Dziś nie będzie Mszy św. wieczorem. W obu kaplicach Msza św. o godz. 1215. Bóg zapłać za Ofiary dziś złożone na tacę, które są przeznaczone na ubezpieczenie: kościoła, kaplic i budynków parafialnych.
 2. Jutro II Dzień Świąt – 26 XII – poniedziałek to Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. taki jak w każdą niedzielę tj. w Bazylice o godz.  900, 1100 i 1700. W kaplicy w Wółce o godz. 730 i w Rytelach o godz. 1015. Tradycyjnie jutro zbieramy ofiary na tacę, jako pomoc studentom KUL.
 3. Przypominamy, że Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia trwa osiem dni. Aby przedłużyć radość płynącą z tej Uroczystości zapraszamy na Msze św.: we wtorek na godz. 700, a od środy do Nowego Roku na godz. 1700.
 4. W piątek (30. XII) obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne Domowego Kościoła – wszystkim, którzy należą do Wspólnoty Domowego Kościoła życzymy Bożego błogosławieństwa. Msze św. będą odprawione w Bazylice o godz.: 900 i 1700. W kaplicach Mszy św. nie będzie! W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za nasze katolickie małżeństwa i rodziny.
 5. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego – w Bazylice po Mszy św. o godz. 1700 będzie nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski w mijającym 2022 roku.
 6. W niedziele za tydzień 01 stycznia – Nowy 2023 Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu za odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź ”– kto jest w stanie łaski uświęcającej, może zyskać odpust zupełny. Nowy Rok jest Dniem Modlitwy o Pokój. Msze św. w Bazylice na Nowy Rok będą o godz.  900, 1100 i 1700 . W kaplicy w Rytelach o godz. 1015, a kaplicy w Wólce o godz.  1215.
 7. Zachęcamy do czytania świątecznego nr „Niedzieli” z kalendarzem katolickim.
 8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia: księżom prefektom: Krzysztofowi i Pawłowi, młodzieży z KSM-u, członkom Domowego Kościoła, ministrantom, p. zakrystianowi Piotrowi i p. organiście Arturowi – za wystrój kościele żłóbka i choinek; za śpiew Kolęd naszemu organiście Arturowi i chórowi – oni przygotowali nas do Pasterki; Bóg zapłać też za piękne, złote bombki na choinki do kościoła Ofiarodawcom, którzy chcą pozostać anonimowi; za ofiarowanie choinek do kościoła: p. Jackowi Niegowskiemu ze Złotek oraz p. leśniczemu Krzysztofowi Froncowi.
 9. Wizytę Duszpasterską kapłana w naszych rodzinach, czyli Kolędę rozpoczniemy 28.XII (w środę). Porządek Kolędy będzie zawsze podawany podczas ogłoszeń parafialnych w kościele na każdej Mszy św. oraz lista kolędowa będzie umieszczana na tablicy ogłoszeń w kościele i zamieszczana na stronie internetowej naszej Parafii – www.parafiaprostyn.pl Zwyczajem lat ubiegłych podczas Kolędy będą też zbierane ofiary (po 10 zł) na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie (zamiast ofiar w naturze tj. zboża lub ziemniaków).Praktyczne wskazówki odnoszące się do wizyty duszpasterskiej:
  1). Odwiedzamy wszystkie rodziny, które zaproszą nas do swoich domów; będzie odwiedzać trzech kapłanów: ks. Proboszcz, ks. Paweł i ks. Krzysztof.  2). Księdza na Kolędę przywozi i odwozi ktoś ze wsi, gdzie jest Kolęda. 3). Cała rodzina powinna być obecna podczas Kolędy w domu. 4). W domu powinien być przygotowany pokój: stół przykryty białym obrusem, na stole krzyż i dwie zapalone świece oraz powinna znajdować się woda święcona i kropidło; powinny też leżeć na stole zeszyty od religii dzieci i uczącej się młodzieży oraz indeksy uczniów (kl. VII i VIII). 5). Gospodarz bądź inny członek rodziny powinien oczekiwać kapłana przed swoim domem, zapraszając na Kolędę. 6). Prosimy, aby w dniu Kolędy były uczepione bądź zamknięte psy.

  Podajemy porządek Kolędy do 07.I.2023r:

ŚRODA 28.12.2022r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1000:

 1. ul. Ks. Prymasa 1000-lecia (po obu str. od p. Imbrzykowskich i p. Suskich);
 2. ul. Ks. Prymasa 1000-lecia (po obu str. od str. Morzyczyna);
 3. od godz. 1130  ul. Leśna i Majdan Kiełczewski.

CZWARTEK 29.12.2022r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1000 cd.:

 1. ulice: Spokojna;
 2. ulice: Wiejska;
 3. ulice: Folwarczna.

PIĄTEK 30.12.2022r – Kolęda w Kiełczewie od godz. 1030 cd.:

 1. ulice: Wspólna i Wesoła;
 2. ulice: Cicha i Dolna.

SOBOTA 31.12.2022r:

 1. od godz. 1000 wieś Bojary (dwóch księży z obu stron wsi).
 2. od godz. 1100 – Boreczek.

PONIEDZIAŁEK 02.01.2023r – Kolęda od godz.  1000:

 1. Wólka Okrąglik (dwóch kapłanów: od str. Poniatowa i od str. Kosowa)
 2.  Wólka Dolna.

WTOREK  03.01.2023r – Kolęda:

 1.  wieś Grądy dwóch kapłanów od godz. 1000 – (jeden kapłan od kolonii, drugi od końca wsi)
 2.  wieś Poniatowo (łącznie z czterema domami z Grądów).

ŚRODA 04.01.2023r – Kolęda:

 1. wieś Treblinka od godz. 1000 (dwóch kapłanówz dwóch stron – od „Gór” i od pp. Borowych).  
 2. wieś Prostyń od godz. 1000: Kalatowo, Karczemka do p. Szymańczyków.                                              

CZWARTEK 05.01.2023r Kolęda od godz. 1000 wieś Prostyń:

 1. od p. Kotowskich (jedna str. ulicy);
 2. od OSP (druga str. ulicy);
 3. od p. Sikorów i p. Reników (po obu str. ulicy do szkoły).

SOBOTA 07.01.2023r – Kolęda w Rytelach Święckich:

od godz. 1000(dwóch księży z obu stron wsi: od str. mostu i od „Boreczku Rytelskiego” i od str. Wszołek).