OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 18.12.2022r

 1. Dziękujemy Rekolekcjoniście ks. Błażejowi Samociukowi – prefektowi z Siemiatycz za przeprowadzenie Rekolekcji Adwentowych i składamy Mu już dziś świąteczne i noworoczne życzenia.
 2. Dziś młodzież z KSM przeprowadza akcję „SIANKO WIGILIJNE”rozdając paczuszkę z siankiem. Mile widziana jest ofiara na rzecz KSM-u.
 3. W środę od godz. 1000 będziemy odwiedzać ludzi chorych i starszych prosimy takich chorych dziś zgłosić w zakrystii. 
 4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty: w środę na godz. 1700 dla dzieci i dorosłych w sobotę (24.XII) na godz. 630.
 5. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Bazylice w sobotę (w wigilię) będą odprawione tylko rano o godz. 630 (ostatnie Roraty). Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej.  Może to będzie okazja do pojednania i zgody. Tradycyjnie w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, apelujemy też o powstrzymanie się w Wigilię od spożywania alkoholu. Jak powinna wyglądać Wigilia: gdy cała rodzina zgromadzi się przy stole należy rozpocząć wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, zapalamy świecę Caritas, następnie odczytać fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza – „O Narodzeniu Pana Jezusa”, po Ewangelii łamiemy się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia, śpiewamy kolędy. W ten wieczór pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również naszych zmarłych.
 6. W Wigilię, pół godziny przed Pasterką tj. o 2330 będziemy śpiewać kolędy.  W ten sposób przygotujemy się do Pasterki – Mszy św., która rozpocznie się o północy. Przyjdźmy jak najliczniej na tę Mszę św.. Również Parafian modlących się w kaplicach zapraszamy na Pasterkę do Prostyni.
 7. Na I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – w niedzielę – w Bazylice będą odprawione Msze św. o godz. 900 i 1100. Nie będzie na I Dzień Świąt Mszy św. wieczorem! W obu kaplicach Msza św. będzie odprawiona o godz. 1215. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki, I Dnia Świąt i na Nowy Rok będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła, kaplic, plebanii i budynków parafialnych.
 8. II Dzień Świąt – 26 XII – poniedziałek – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek odprawiania Mszy św. taki jak w każdą niedzielę tj. w Bazylice o godz.  900, 1100 i 1700. W kaplicy w Wółce o godz. 730 i w Rytelach o godz. 1015. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc studentom KUL-u.
 9. Wizytę Duszpasterską kapłana w naszych rodzinach, czyli Kolędę rozpczniemy 28 grudnia br. Więcej informacji o Kolędzie podamy za tydzień.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” – możemy ją nabyć w zakrystii.
 11. Przypominamy, że Caritas rozprowadza w parafiach wigilijne świece po 20 zł/szt. – możemy je nabyć w zakrystii.