OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  – 09.04.2023r.

 1. Dziś tj. na I Dzień Wielkanocy będą jeszcze odprawione Msze św. w Bazylice o godz. 1100 i 1800. W obu kaplicach Msza św. o godz. 1215. Dziś jest zbierana taca na zakup gazu do ogrzewania kościoła – Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
 2. Od dziś Msze św. po południu będą odprawiane już o godz. 1800.
 3. Jutro II Dzień Wielkanocy – Msze św. będą odprawione w Bazylice o godz. 900, 1100 i 1800. W kaplicach: W Wółce o godz. 730, w Rytelach o 1015. W tym dniu modlimy się w intencji KUL-u i ofiary zbieramy na rzecz tej uczelni.
 4. Przypominamy, że Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez Oktawę – 8 dni. Zapraszamy na Msze św. na godz. 1800 (oprócz wtorku).
 5. W piątek nie obowiązuje post – cała Oktawa ma charakter uroczystości. 
 6. W piątek (14.04) wypada Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Polski – wywieśmy w tym dniu na domach naszą biało czerwoną flagę.
 7. Niedziela za tydzień to Uroczystość Miłosierdzia Bożego – ofiary składane na tacę w tym dniu będą na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Również w tym dniu wypada 20 rocz. powstania naszego Oddziału Akcji Katolickiej. Msze św. w Bazylice za tydzień będą odprawione o godz. 900, 1100 i 1800. W kaplicy w Wólce o godz. 730 i w Rytelach o godz. 1015.
 8. W niedziele za tydzień (16.04) na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci I-komunijnych i ich rodziców – obecność obowiązkowa.
 9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym roku złożyli ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego, a przede wszystkim tym, którzy w różny sposób te ofiary zebrali. Dobrowolne ofiary złożyli mieszkańcy wszystkie wsiserdeczny Bóg Zapłać!
 10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli swoją „cegiełkę” na zakup chrzcielnicy do naszego kościoła. Serdeczny Bóg zapłać! Niech ona służy jak najdłużej w naszej Parafii.
 11. Serdeczny Bóg zapłać księżom współpracownikom: ks. prefektom: ks. mgr Pawłowi Hryniewickiemu i ks. mgr Krzysztofowi Nagórnemu oraz ks. kan. Krzysztofowi Maksimiukowi – naszemu Seniorowi za pracę duszpasterską, a szczególnie podczas Triudumm Paschalnego;

Bóg zapłać, za przygotowanie i wystrój kościoła na Wielkanoc: księżom: Krzysztofowi i Pawłowi; członkom z Domowego Kościoła: p. Lilii Wiechowskiej, Annie Złotkowskiej, Ryszardowi i Małgorzata Lipko, Oliwia Oniśk, i Damianowi Cecelskiemu oraz p. Zakrystianowi i p. Organiście;

Bóg zapłać za przybranie kwiatami kościoła p. Annie Grzymale i p. Renacie Wiechowskiej;

Bóg zapłać p. Lilii i p. Michałowi Wiechowskich, którzy ofiarowali do naszego kościoła nowy piękny paschał;

Bóg zapłać druhnom i druhom strażakom z naszych Ochotniczych Straży Pożarnych: z Prostyni, Treblinki, Rytel Świeckich, Grądów, Wólki Okrąglik;

Bóg zapłać służbie liturgicznej: ministrantom, lektorom, kantorom –  śpiewającym Psalmy i naszemu chórowi z p. Organistą na czele;

Bóg zapłać grupom modlitewnym za adorację: KSM – owi, Akcji Katolickiej, Domowemu Kościołowi, KŻR z Prostyni i wszystkim modlącym się na prywatnych adoracjach w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.