OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 14.01.2024r.

  1. Od poniedziałku rozpoczynają się Ferie zimowe. Przypominamy, że ferii nie od codziennej modlitwy, od niedzielnej i świątecznej Mszy św. i od tego, aby być dobrym.
  2. Dnia 12 stycznia 2024 r. w wieku 56 lat nagle zmarł na placówce rektoralnej w Czajach (niedaleko Brańska) śp. ks. Dariusz Jan Misior. Był wikariuszem w Prostyni od 2000r do sierpnia 2005r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 15 stycznia 2024 r. (jutro) – o godz. 1200 w Węgrowie. Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w kościele św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy (kościół klasztorny) w Węgrowie. Po Eucharystii – ciało śp. ks. Dariusza Misiora spocznie na cmentarzu parafialnym w Węgrowie. Jutro też o godz. 700 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza św. za śp. ks. Dariusza Misiora.
  3. W czwartek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i będzie trwał do 25 stycznia br. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan w „jednej owczarni” – tj. w Kościele Chrystusowym.
  4. W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego i dzień Babci.
  5. W poniedziałek oficjalnie zakończymy Kolędę, czyli wizytę duszpasterską kapłana w naszych rodzinach.  PONIEDZIAŁEK 15.01.2024r: Kolęda od godz. 1000 wieś Prostyń: od p. Kotowskich (dwóch kapłanów po obu str. ulicy); od p. Sikorów i p. Reników (jeden ksiądz po obu str. ulicy).
  6. W najbliższym czasie przedstawimy sprawozdanie z Kolędy. Jeśli u kogoś nie było Kolędy, ktoś był nieobecny np. bo pracował lub z innych powodów, a chciałby, aby Kolęda się odbyła to prosimy umawiać się z księżmi indywidualnie.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.