Spotkanie Młodzieży w Drohiczynie

W czwartek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Drohiczynie miał miejsce Diecezjalny Dzień Młodzieży. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Zło dobrem zwyciężaj”. Parafię Prostyń reprezentowało 42 młodych ludzi wraz z czterema opiekunami.
Uroczystość rozpoczęła się na placu przy katedrze. Najpierw była zabawa integracyjna prowadzona przez ks. Łukasza Redosza i ks. Piotra Jarosiewicza – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Następnie na scenę wszedł p. Piotr Bylina, znany jako Edzio RAP. Swój występ rozpoczął od świadectwa swojego życia i doświadczeniu bliskości Boga. Potem nawiązał energetyczny kontakt z młodzieżą i na podstawie kilku podsuniętych przez publikę słów, szybko układał teksty piosenek i je rapował ku uciesze zebranych. Po występie, wszyscy uczestnicy chcieli zrobić sobie zdjęcie z raperem i zdobyć autograf. Centralnym punktem Dnia Młodzieży była Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Liturgia sprawowana była na placu przy katedrze, na podwyższeniu, które przypomina ołtarz papieski z wizyty Jana Pawła II w 1999 roku w Drohiczynie. Tam też znajdowały się relikwie bł. Carlo Acutisa. W homilii ks. bp zwracał uwagę młodych na krzyż, który jest symbolem zbawienia. Zaznaczył, jak ważna w życiu jest bliska relacja z Bogiem. Przypomniał także postawę rodziny Ulmów, którzy wierni słowom Chrystusa, oddali życie w imię miłości Boga i bliźniego. Po Mszy odbył się koncert zespołu „Małe TGD”, wykonującego muzykę religijną. Zakończeniem spotkania był posiłek przygotowany przez KSM w ogrodach seminaryjnych.
Diecezjalny Dzień Młodzieży był pięknym świadectwem wspólnoty, był także okazją do spotkania znajomych z innych szkół i kapłanów, którzy posługiwali w parafii Prostyń.

ZDJĘCIA