OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023 r

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i dziś na Mszy św. o godz. 1100 uroczysta I Komunia Św. dzieci z klas III.
  2. Od poniedziałku do soboty będzie trwał dla dzieci I–komunijnych tzw. Biały Tydzień – dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i w nabożeństwie od poniedziałku do soboty o godz.1730 – w sobotę zakończenie Białego Tygodnia.
  3. Przypominamy, że bezpośrednio po Mszy św. o godz.1730 w Bazylice są odprawiane Nabożeństwa Majowe zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych.
  4. Trwa odmawianie podczas nabożeństw majowych Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  5. W czwartek 25 maja wypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów i 29 Rocznica śmierci śp. ks. bpa Władysław Jędruszuka – pierwszego Bpa Diecezji Drohiczyńskiej – niech dobry Bóg da mu niebo.
  6. W piątek (26.05) Dzień Matki – wszystkie mamy zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane w ich intencji.
  7. Również w piątek (26.05) o godz. 1530 przygotowanie dzieci z kl. IV do rocznicy Komunii Św. Będzie w tym dniu też spowiedź dzieci z kl. IV.
  8. Także w piątek 26.05 odbędą się święcenia diakonatu, a w sobotę 27.05 święcenia kapłańskie w katerze drohiczyńskiej o godz. 1000. Nowo wyświeconych diakonów i kapłana polećmy już dziś naszej gorącej modlitwie.
  9. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. i na Mszy św. o godz. 900 będzie rocznica I Komunii dzieci z kl. IV, które były w ub. roku u I Komunii św.
  10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.
  11. Trwają modlitwy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszych wsi tzw. „poświęcenia pól”. W tym tygodniu kończymy już te modlitwy. Oto porządek tych modlitw: – (22.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1500 wieś KIEŁCZEW (początek przy krzyżu obok p. Imbrzykowskich); – (23.05.) – WTOREK – o godz. 1500 wieś ORZEŁEK (początek tak jak w ub. roku);