OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ                         – 03.07.2022r.

1.     Witamy w naszej Parafii ks. mgr Krzysztofa Nagórnego, który będzie  pracował u nas jako drugi wikariusz. Ks. Krzysztof ma 7 lat kapłaństwa, ostanio pracował jako wikariusz w Sterdyni.

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Początek adoracji od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Prostyni, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900  procesja wokół kościoła.

3.     W tym tygodniu wypada I Środa miesiąca – po Mszy św. o godz. 1800  zapraszamy na  Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

4.            I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Po Mszy

św. wieczorem adorację będzie miała Akcja Katolicka i spotkanie w salce na plebanii.

5.     10 lipca (w niedzielę) wypada 28 rocznica konsekracji i ingresu do katedry   J. E . Ks. Bpa Seniora Antoniego Dydycza – polećmy Go w naszych modlitwach Panu Bogu.

6.     Ofiary składane na tacę za tydzień są przeznaczone na cele diecezjalne.

7.     Powoli kończymy remont organów. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Do końca lipca musimy zapłacić za ten remont i jeszcze ok. 1/3 sumy bakuje.

1. W dniu 01 sierpnia br wyruszy XXXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę pod hasłaem: „Idziemy w pokoju Chrystusa”.

Skrócone zasady Pielgrzymowania na Jasną Górę są następujące :

– W Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter.

Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych.

Dnia 01.08.2022r (w poniedziałek) po Mszy św. o godz. 800 wyruszy Pielgrzymka z Łochowa  – Grupa Żółta, do tej Grupy należy Prostyń; wejście na Jasną Górę 13 sierpnia o o godz. 915.

Wpisowe – koszty pielgrzymki: (przewóz bagażu, zabezpieczenie sanitarne, ubezpieczenie, lekarstwa) to 200 zł./osoby. Druga osoba z rodziny i kolejne płacą już tylko 120 zł.

Będzie też Grupa Duchowego Pielgrzymowania dla tych wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć w drogę: chorych, pracujących, starszych, a więc każdy, kto chciałby duchowo towarzyszyć pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, może się zapisać do Grupy Srebrnej w Parafii. Otrzymuje znaczek i kartę duchowego pielgrzyma. Przy zapisie podaje swoją intencję, którą pielgrzymi złożą przed cudownym obrazem M. B. Częstochowskiej. Duchowy pielgrzym zobowiązuje się na czas trwania pielgrzymki codziennie :

– uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. (jeśli jest to nie-   możliwe – to pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej).

– odmówić każdego dnia Pielgrzymki jedną dziesiątkę Różańca.

– zdobyć się na jakiś dobry uczynek (np. post, pomoc potrzebującym).

Przy zapisie do Duchowego Pielgrzymowania mile jest widziana ofiara materialna na rzecz Pielgrzymki.

9.            Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.

10.   Intencje na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń i zamieszczone na naszej str. inter. Parafii – proszę się zapoznać.