Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne w parafii Prostyń trwały od 15 do 17 marca. Przewodniczył im ks. kan. dr Zbigniew Średziński, proboszcz parafii w Kożuchówku.
W piątek odbyły się spotkania rekolekcyjne w szkołach. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez katechetów. Podczas spotkań uczniowie klas IV-VIII przygotowywali się do dobrej spowiedzi: omówione zostały rodzaje grzechów i warunki sakramentu pokuty. Były również pogadanki na podstawie ewangelicznych przypowieści, np. o Synu Marnotrawnym. Młodsi uczniowie oglądali w tym czasie filmy o tematyce religijnej i omawiali ich treść. O godz. 11.00 dla dzieci odprawiona została Msza Święta w bazylice, podczas której uczniowie mieli okazję przystąpić do spowiedzi. Przed wieczorną Mszą Świętą mężczyźni z parafii Prostyń poprowadzili modlitwę różańcową w intencji rekolekcji, a następnie podczas Drogi Krzyżowej czytali rozważania poszczególnych stacji. W piątek Msza rekolekcyjna odprawiona była również w kaplicy w Rytelach Święckich.
W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00, miało miejsce spotkanie z s. Damianą – apostołką Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu. Tego dnia przed wieczorną Mszą Świętą członkinie Kółka Żywego Różańca z Prostyni poprowadziły modlitwę różańcową w intencji Rekolekcji. Tematem przewodnim rekolekcyjnej soboty było miłosierdzie zadośćuczynienie za grzechy. W sobotę Msza Święta rekolekcyjna odprawiona została w kaplicy w Wólce Okrąglik.
Rekolekcje wielkopostne zakończyły się w niedzielę 17 marca. Ksiądz rekolekcjonista podsumował nauki duchowe. Podkreślił, że należy być dobrym człowiekiem, często przystępować do sakramentów, być katolikiem nie na pokaz i sumiennie wypełniać swoje zadania. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 parafianie złożyli życzenia imieninowe proboszczowi parafii Prostyń ks. kan. Józefowi Poskrobko oraz ks. kan. Zbigniewowi Średzińskiemu. Przed wieczorną Mszą Świętą odprawiony został różaniec w intencji Rekolekcji, prowadzony był przez młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

ZDJĘCIA