OGŁOSZENIA NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.11.2022r

 1. Dziś obchodzimy Dzień Ubogich i Dzień Modlitewnej Solidarności z Kościołem Prześladowanym w tym roku na Ukrainie, pod hasłem „Bóg nie wyjechał z Ukrainy”. Po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary na ten cel. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla mieszkańców Ukrainy, szczególnie przed nadchodzącą zimą.
 2. Również dziś (13.XI) na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 1. W środę16.XI wypada liturgiczne Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia.
 2. W czwartek 17.XI po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę 20.XI Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego i święto patronalne: Akcji Katolickiej, KSM – u i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 4. Przypominam, że o godz. 1630 (pół godz. przed Mszą św.) od środy do niedzieli są czytane kartki wypominkowe i odmawiany jest Różaniec za zmarłych – zapraszamy codziennie wszystkich na modlitwy za zmarłych.
 5. C. d. porządku modlitw za zmarłych we wsiach: – w poniedziałek – 15.XI – godz. 1500 (w kaplicy) – wsie Wólka Okrąglik i Dolna; – we wtorek – 16.XI – godz. 1530 – wieś Prostyń; w środę – 16.XI – godz. 1500 – wsie: Treblinka i Boreczek. Zapraszamy w te dni poszczególne wsie na modlitwy za zmarłych.
 1. Przez cały miesiąc listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych, kto będzie w stanie łaski uświęcającej może codziennie zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego/zmarłą.
 2. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Tę gazetę można nabyć w zakrystii.
 3. Prosimy, aby tylko żywe kwiaty, które sprzątacie z grobów na cmentarzu składać przy kontenerze (dobrze by było, aby odłączyć od kwiatów donniczki). 
 4. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy w piątek 11.XI modlili się w kościele za naszą Ojczyznę. Szkoda, że tak mało było na Mszy św. dzieci i młodzieży (ok. 10 osób). Kiedy i gdzie, jak nie w święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci i młodzież mogłyby nauczyć się patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny – Polski!