Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą – 19.06.2022 r.

1.W poniedziałek 10.06 wspominaliśmy 108 Błogosławionych Męczenników z czasów II wojny światowej. Z trenu naszej Diecezji byli to błogosławieni: Antoni Beszta – Borowski, Mieczysław Bohatkiewicz, Edward Grzymała, Władysław Maćkowiak, Michał Woźniak – kapłani oraz s. Maria Kazimiera Wołowska. Z tej to racji jest dziś w Wólce Okrąglik Odpust związany w/w męczennikami – to tytuł naszej kaplicy w Wólce i wprowadzenie relikwii bł. ks. Beszty- Borowskiego – suma odpustowa dziś o godz. 1030.
2.Dziś Msza św. w kaplicy w Rytelach o godz. 800.
3.Zaprawszamy na Nieszpory i procesję wokół kościoła od poniedziałku do czwartku o godz. 1730.
4.Tradycyjnie w środę 22.06. będziemy w Prostyni gościć XXIII Konną Pielgrzymkę Ochotniczego Szwadronu 10 Pułku Ułanów Litewskich z Zaręb Kościelnych na Jasną Górę. Ułani pielgrzymi odprawią o godz. 1100 w Bazylice Mszę św. Prosimy panie o ofiarowanie ułanom ciasta, ew. mogą być ogórków małosone – te wiktuały proszę dostarczyć na plebanię przeddzień, bądź w środę rano.
5.W czwartek 23 czerwca modlimy się za ojców – Dzień Ojca. W tym też dniu wspominamy liturgicznie świeto św. Jana Chrzciciela.
6.Również w czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 Msza św. i po Mszy ostatnie w tym roku Nieszpory i procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo małych dzieci, ziół i kwiatów.
7.W piątek 24 czerwca obchodzimy Liturgiczną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu; Msze św. będą w naszym kościele odprawione o godz. 700, i 1730.
8.W piątek też zakońcenie roku szkolnego i katechetycznego na Mszy św. o godz. 800.
9.W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP.
10.Za tydzień w niedzielę 26.06 będą w naszej Parafii zberane ofiary na budowę kaplicy w Korczewie w par. Knychówek – przyjedzie ksiądz, który będzie zbieraał ofiary i wygłosi do nas kazania.
11.Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała i w sposób godny szli za Chrystusem ulicą naszej wsi. Dziękuję więc: dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom I – komunijnym i ministrantom oraz pocztom sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych z : Prostyni, Treblinki i Grądów oraz druhom strażakom z tych wymienionych jednostek i z Wólki Okrąglik. Druhom strażakom, którzy tradycyjnie już nieśli baldachim; Bóg zapłać niosącym chorągwie i paniom idącym ze świecami; dziękuję wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyki. Dziękuję p. organiście Arturowi i p. zakrystianowi Piotrowi.
12.Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela” – można ją nabyć w zakrystii.
13.Od poniedziałku wznawiamy remont organów. Bóg zapłać! tym wszystkim, którzy już złożyli ofiary na remont organów – i prosimy w miarę możności o wpłaty od tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.