OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ DOBREGO PASTERZA – 30.04.2023 r

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, a z nim związane są Nabożeństwa Majowe – będą one odprawiane w Bazylice w dni powszednie, niedzielę i święta o godz. 1800. Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 1730, w niedziele i święta najpierw o godz. 1800 Majowe, a później Msza św. Zachęcamy do odprawiania tego nabożeństwa w obu naszych kaplicach oraz przy krzyżach bądź kapliczkach stojących we wsiach.
 2. We wtorek 02.05 Dzień Flagi – naszą narodową biało-czerwoną flagę wywieśmy na domach. Polska flaga powinna być widocznym symbolem miłości do naszej Ojczyzny.
 3. W środę 03 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – w Bazylice będzie odprawiona o godz. 900 Msza św. za Ojczyznę; druga Msza św. będzie w Prostyni o 1800. W kaplicy w w Rytelach o godz. 1015, a Wólce o 1100. W tym dniu wypada też I środa miesiąca – na majowym Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Nabożeństwo majowe zastąpi adorację Akcji Katolickiej, a po majowym będzie spotkanie członków AK w salce. Czwartek 04 maja – to wspomnienie św. Floriana M. Patrona Strażaków;
 5. W czwartek 04.05 o godz. 1600 będzie spotkanie z dziećmi przed I Komunią św. i z ich rodzicami – trwa już bezpośrednie przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św.
 6. I piątek miesiąca – Msze św. w Prostyni o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 700  i 1730. W kaplicy w Rytelach o godz. 1600. Od godz. 900 rozpoczniemy odwiedzać chorych w ich domach.
 7. I sobota miesiąca – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice będzie odprawiona o godz. 800. W kaplicy w Wólce o godz. 1100.
 8. Za tydzień będzie niedzielą adoracyjną. Adoracji o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Treblinki, od 1030 Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po Mszy św. o godz. 900 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Prostyń.
 9. W niedzielę za tydzień w naszej Parafii będzie zbierana taca na WSD w Drohiczynie.
 10. Pani Wójt Gminy Małkini Górnej zaprasza 03 maja br. na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona o godz. 1200 w kościele p.w. Nawrócenia św. Pawła Ap. w Małkini i po Mszy na koncert pieśni religijno – patriotycznych.
 11. Serdeczny Bóg zapłać p. Małgorzacie i p. Ryszardowi Lipka-Bartosiak i p. Jadwidze Kongiel i p. Wandzie Dębkowskiej za porządki przy naszej świątyni, za nasadzenie roślin ozdobnych.
 12. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.