Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

 1. W czwartek 24 marca obchodzimy Dzień Misjonarzy Męczenników.
 2. W piatek 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w Bazylice będą odprawione o godz. 900 , 1700 . W kaplicy w Rytelach o godz. 1015 i w kaplicy w Wólce o godz. 1100. W tym dni modlimy się w intencji nowego życia, poczętego pod sercem matek – będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji – zachęcamy wszystkich tej do Duchowej Adopcji. Taca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 3. Również 25.03 wypada 30 rocznica powstania naszej Diecezji Drohiczyńskiej w obecnym kształcie i powołania kapituły Katedralnej.
 4. W tym tygodniu w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa:
  – w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci
  – w piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dorosłych
  – w niedzielę po Mszach św. o godz.. 1100 i 1700 Gorzkie Żale.
  Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.
 5. Za tydzień comiesięczne spotkanie KŻR z całej Parafii. Porządek będzie taki jak przed miesiącem.
 6. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.
 7. W zakrystii można nabyć rozprowadzane przez Caritas czekoladowe baranki paschalne po 6 zł. Takie baranki – symbol paschalnej ofiary Chrystusa umieszczamy w koszyczku wielkanocnym ze święconką. Caritas chcąc połączyć ten piękny zwyczaj z działalnością charytatywną rozprowadza baranki paschalne, by w ten sposób ofiarowane środki przekazać na pomoic osobom najbardziej potrzebującym.
 8. Proszę o zebranie we wsiach ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy bezintereownie pomagali, bądź pomagają uchodźcom wojennym z Ukrainy. Od piatku gościmy w Prostyni w budynku parafialnym 9 osobową rodzinę z Ukrainy – tj. siedmioro dzieci i dwoje rodziców. W miarę naszych możliwości pomóżmy, jeśli będzie zachodziła tak potrzeba naszym Gościom. Według relacji tych którzy byli w ub. tygodniu z darami na Ukrainie jest pilna potrzeba, aby ubrać mężczyzn, którzy chcą walczyć w jakieś odpowiednie do tego ubranie (namiastka mundurów) – komplet takiego jednego ubioru (bez butów) to około 1 000 zł. Jeśli ktoś chciałby pomóc przy fundowaniu tego ubioru to swoje ofiary może złożyć po Mszach św. w zakrystii. Już kila osób to zrobiło i im serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!
 10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy mają dziś w kościele zakryte nos i usta maseczką i przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.