OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 04.12.2022r.

1. Dziś niedziela adoracyjna. Adoracja o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Orzełka, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja katolicka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
  2. Również dziś modlimy się za Kościół na Wschodzie i są zbierane po Mszach św. ofiary przed kościołem do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. We wtorek św. Mikołaja Bpa – pamiętajmy o dobrym zwyczaju obdarowywania prezentami szczególnie dzieci.
  4. W czwartek 08.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Bazylice będą odprawione o godz. 900 i 1700; w obu kaplicach w czwartek Mszy św. nie będzie. W tym dniu zapraszamy o godz. 1200 do Bazyliki Prostyńskiej na wspólną modlitwę podczas „GODZINY ŁASKI”.
  5. W Adwencie są odprawiane w Bazylice Msze św. zwane Roratami: w środy i soboty o godz. 630 i 1700. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, a szczególnie dzieci na godz. 1700 z lampionami.
  6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci I – komunijnych i ich rodziców.
  7. W III niedzielę Adwentu 11.XII (za tydzień) podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo matek oczkujących potomstwa.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Niedziela”.
  9. Są roznoszone przez p. Organistę Artura opłatki do naszych katolickich rodzin. Prosimy powiadomić sąsiadów o dniu, w którym będą roznoszone w danej wsi opłatki. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej opłatki, kogoś nie będzie w domu lub z innej przyczyny – może się zgłosić osobiście po opłatek do p. Organisty w kościele, po Mszach św.. Prosimy o życzliwe, z otwartym sercem przyjęcie naszego p. Organisty. Przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie p. Organisty. Oto grafik roznoszenia opłatków w tym tygodniu:
  • II. TYDZIEŃ
  • 05.XII. (poniedziałek) od godz. 900 – wsie: Boreczek, Bojary i Grądy;
  • 06.XII. (wtorek) od godz. 900 – wieś Rytele Święckie;
  • 07.XII. (środa) od godz. 1000 – wieś Poniatowo;
  • 08.XII. (czwartek) od godz. 1100 – wieś Złotki i Kolonia;
  • 09.XII. (piątek) od godz. 900 – wieś Treblinka.
  • GODZINY ROZPOCZĘCIA ROZNOSZENIA OPŁATKÓW W DANEJ WSI MOGĄ ULEC ZMIANIE np. GDY WYPADNIE W TYM DNIU POGRZEB.
  • 10. Przypominamy, że są rozprowadzane wigilijne świece Caritas duże po 20 zł/szt. i pocztówki świąteczne o tematyce religijnej (pojedyncze pocztówki po 1 zł; z kopertą po 3 zł).To wszystko możemy nabyć w zakrystii.
  • 11. Bóg zapłać za udział w akcji „Dar od serca” – za torby, wypełnione artykułami spożywczymi i środkami czystości. Zostały te produkty przekazane do Caritasu.
  • 12. Od następnej niedzieli (11.XII) młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać po Mszach św. sianko na stół wigilijny.