Imieniny Księży oraz poświęcenie pojazdów

„Życzymy, życzymy: i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez serce Maryi.
Niech miłość i pokój w sercu Waszym gości, niech nigdy nie zbraknie ludzkiej życzliwości”

Słowa tej pieśni rozbrzmiały na zakończenie Eucharystii w prostyńskiej bazylice, w niedzielę, dnia 23 lipca 2023 r. o godz.11.00. Tegoż dnia świętowaliśmy imieniny trzech naszych Księży: ks. Kanonika Krzysztofa Maksimiuka- Seniora oraz księży Wikariuszy: ks. Krzysztofa Nagórnego oraz ks. Pawła Hryniewickiego.
Mszę św. w intencji Solenizantów odprawił Ksiądz Proboszcz Józef Poskrobko, który jako pierwszy złożył im najserdeczniejsze życzenia. Następnie życzenia popłynęły od wiernych, Akcji Katolickiej, Kół Różańcowych oraz Dyrekcji i Przedstawicieli Szkół z terenu parafii.
Księża podziękowali za pamięć i życzenia.
Podczas Mszy, modliliśmy się również, za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże.
Po Mszy Świętej, z racji 24. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, nastąpiło błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.
Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztofa i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
Wszystkim, którzy wsparli misjonarzy, Bóg zapłać!

ZDJĘCIA