Droga Krzyżowa w Prostyni

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, w niedzielę 2 kwietnia odbyło się w Prostyni nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

O godz. 15.00 wszyscy zgromadzili się na placu szkolnym, przy pomniku Jana Pawła II. Tu, w obecności pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, harcerzy 14 DH „Sokoły”, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i licznie zgromadzonych parafian prostyńskich rozpoczęła się uroczystość. Wszystkich zebranych powitał ks. kan. Józef Poskrobko, proboszcz prostyński, dziekan łochowski. Na początek uczniowie klasy II zaśpiewali pieśń „Nie zastąpi Ciebie nikt” i piosenkę „Barka”. Następnie uformowana została kolumna, której czoło stanowił drewniany krzyż z Kiełczewa oraz flagi: polska, papieska i diecezji drohiczyńskiej. Za nimi podążał poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni i znacznych rozmiarów biało-żółta flaga niesiona przez przedstawicieli uczniów i parafian. Następnie szli księża i ministranci oraz wszyscy, którzy przybyli, aby uczcić pamięć świętego Papieża Polaka. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej rozpoczynały się od wysłuchania oryginalnych nagrań przemówień Jana Pawła II. Rozważania prowadzili księża: ks. kan. Józef Poskrobko i ks. Paweł Hryniewicki. Za organizację techniczną nabożeństwa odpowiedzialny był ks. Krzysztof Nagórny. Podczas przemarszu wiele osób niosło flagi papieskie, flagi biało-czerwone oraz portrety Jana Pawła II. Nad bezpieczeństwem podczas przemarszu czuwali strażacy z OSP w Prostyni. Nabożeństwo zakończyło się w bazylice prostyńskiej modlitwą przy ostatniej XIV stacji Drogi Krzyżowej. Po wybrzmieniu suplikacji „Któryś za nas cierpiał rany…”, ks. proboszcz podziękował wszystkim za przybycie, mimo ulewnego deszczu i wzięcie udziału w tej religijnej manifestacji.

FOTORELACJA