OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ   – 07.05.2023 r

1. Dziś jest Niedziela adoracyjna. Adoracji o od godz. 820 – przewodniczyło KŻR z Treblinki, od 1030 (po procesji) Domowy Kościół, od 1730 Akcja Katolicka. Po tej Mszy św. (o godz. 900) będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszamy do procesji druhów strażaków z OSP Prostyń.
  2. Dziś też modlimy się za nasze WSD w Drohiczynie i zbieramy tacę na Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  3. Jutro liturgiczna uroczystość św. Stanisława, Bpa i M. – Głównego Patrona Polski. Msze św. w Bazylice tj. w dniu powszednim o godz. 700 o 1730.
  4. Jutro (08.05) też wypada 24 rocznica święceń biskupich naszego Seniora Ks. Bpa prof. dra hab. Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Biskupie Seniorze.
  5. Rozpoczęliśmy odprawianie Nabożeństw Majowych – są one odprawiane o godz. 1800. Zachęcamy udziału w tych nabożeństwach.
  6. Od jutra tj. od 08 maja rozpoczniemy modlitwy o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców naszych wsi tzw. „poświęcenia pól”. Jak te modlitwy mają się odbywać: cała wieś gromadzi się w danym dniu przy wyznaczonym krzyżu, gdzie ma rozpocząć się modlitwa i z tego miejsca rusza procesja przez wieś do miejsca, gdzie ma być odprawiona Msza św. (np. w kaplicy, świetlicy lub szkole)nie chodzimy po lasach, łąkach czy polach tylko przez wieś !!! Podczas procesji śpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych i przy czterech ołtarzykach/krzyżach są odmawiane modlitwy z prośbą o błog. Boże w urodzajach. Na zakończenie procesji jest odprawiona Msza św. Radni ustalają, kto ze wsi przywozi i odwozi księdza i p. organistę.
  7. Porządek tych modlitw będzie następujący:

W tym tygodniu:

(08.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1500 wieś ZŁOTKI (początek tak jak w ub. roku);

(10.05.) – ŚRODA – o godz. 1500 wieś PONIATOWO (początek przy krzyżu od str. Prostyni);

(12.05.) – PIĄTEK – o godz. 1500 wieś GRADY(tak jak w ub. roku);

(13.05.) – SOBOTA – o godz. 1500 wsie: TREBLINKA i BORECZEK Nabożeństwo Fatimskie i Poświecenie pól (tak jak w ub. roku).

W przyszłym tygodniu:

(15.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1600 wieś PROSTYŃ (od szkoły)

(17.05.) – ŚRODA – o godz. 1400 wsie: RYTELE ŚWIĘCKIE i BOJARY (jeden ksiądz w Rytelach, drugi ksiądz w Bojarach – Msza św. dla obu wsi w kaplicy).

(18.05.) – CZWARTEK – o godz. 1400 wsie: WÓŁKA DOLNA i OKRĄGLIK (jeden ksiądz w W. Okrąglik, drugi ksiądz w W. Dolnej – Msza św. dla obu wsi w kaplicy).

W następnym tygodniu:

(22.05.) – PONIEDZIAŁEK – o godz. 1500 wieś KIEŁCZEW