OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023 r.

1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracji przewodniczy od godz. 820 KŻR z Prostyni, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja Katolicka. Podczas adoracji zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian. Po Mszy wieczorowej będzie spotkanie członków Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
  2. Dziś także w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i są zbierane po Mszach św. ofiary do puszki na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.
  3. Również dziś o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich kobiet z naszej Parafii z racji Dnia Kobiet.
  4. W środę 8 marca wypada Dzień Kobiet, ale w naszej Parafii ten dzień jest przeniesiony na dzisiejszą niedzielę (o godz. 1100 Msza św. w intencji Kobiet z naszej Parafii) i w piątek (10.03) zapraszamy wszystkie Panie do kościoła na godz. 1700 na Drogę Krzyżową. Kobiety będą prowadziły rozważania Drogi Krzyżowej.
  5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami, przygotowującymi się do I Komunii św.
  6. W Wielkim Poście są odprawiane w Bazylice następujące nabożeństwa:

– w środy o godz. 1630 Droga Krzyżowa dla dzieci

– w piątki o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla kobiet

– w niedzielę po Mszach św. o godz.. 1100 i o godz. 1700 Gorzkie Żale.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas tych nabożeństw.

1. Prosimy w W. Poście zebrać we wsiach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Zachęcamy do czytania gazety „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.