OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15.01.2023r.

1. W środę 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i będzie trwał do 25 stycznia br. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan w „jednej owczarni” – tj. w Kościele Chrystusowym.
  2. W sobotę 21.01 wypada wspomnienie św. Agnieszki Dz. i M. – Dzień Babci,  a niedzielę 22.01 Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie o naszych babciach i dziadkach.
  3. W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
  4. Wczoraj oficjalnie zakończyliśmy Kolędę, czyli wizytę duszpasterską kapłana w naszych rodzinach – najbliższym czasie przedstawimy sprawozdanie z Kolędy. Już dziś dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży pod czas Kolędy w Waszych domach, za dobre słowo, szklankę wody lub nawet w niektórych wsiach obiad i za złożone ofiary – wszystkim mówimy Bóg zapłać! Jeśli u kogoś nie było Kolędy (ktoś był nieobecny, bo pracował lub z innych powodów), a chciałby, aby Kolęda się odbyła to prosimy umawiać się z księżmi indywidualnie.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Niedziela”, tę gazetę można nabyć w zakrystii.
  6. W związku z większymi opłatami za utrzymanie cmentarza grzebalne (w ub. 2022r wywóz śmieci kosztował Parafię 28 650 zł; zebrano podczas pogrzebów 22 400 zł – Parafia dopłaciła 6 250 zł.) oraz tym, iż trzeba w tym roku założyć Księgę Cmentarną tj. dokonać spis poszczególnych grobów znajdujących się na całym naszym cmentarzu; oznakować numerami wszystkie groby; opisać, kto jest w tym grobie pochowany i kto tym grobem się opiekuje; nanieść wszystkie groby na plan cmentarza i je sfotografować (koszt tej pracy to od 15 tyś. do 25 tyś zł.) – Rada Parafialna od stycznia 2023 r uchwaliła nowe opłaty na rzecz utrzymania cmentarza: za miejsce na cmentarzu z racji pochówku tzw. „pokładne” (nie było tej opłaty) na całym cmentarzu wchodzi opłata 500 zł od osoby zmarłej, należącej do naszej Parafii – ta opłata jest wnoszona raz na 20 lat, wzrasta też opłata za śmieci i za budowę bądź za zmianę pomnika.