OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 27.11.2022r

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. W Adwencie mamy przygotować się na radosne spotkanie z Panem Jezusem w Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym modlitewnym oczekiwaniu będzie nam towarzyszyć Matka Najświętsza podczas Mszy św. zwanych Roratami.
  2. Również dziś po Mszy św. o godz. 1100 zebranie Rady Parafialnej w salce.
  3. W Adwencie w Bazylice będą odprawiane Msze św. zwane Roratami w środy i w soboty o godz. 630 i 1700. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, a szczególnie dzieci z lampionami zapraszamy na Roraty o godz. 1700.
  4. W środę (30.XI. ) wypada liturgiczne święto św. Andrzeja Ap.
  5. I Czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się o powołania do kapłaństwa i do zakonów. Po Mszy św. o godz. 1700 adorację poprowadzi Akcja Katolicka, a później spotkanie w salce.
  6. I Piątek miesiąca – w Bazylice Msze Św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P.J. będą o godz. 700 i 1700. W Rytelach o godz. 1600. W piątek od godz. 900 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.
  7. I Sobota miesiąca będzie połączona z Roratami. Najpierw rano o godz. 630 (uwaga zmiana godz. odprawiania w Prostyni) odprawimy Mszę św. Roratnią i bezpośrednio po Mszy św. będzie nabożeństwo I Soboty. W kaplicy w Rytelach o godz. 1000.
  8. Za tydzień niedziela adoracyjna. Adoracja o od godz. 820 – przewodniczy KŻR z Orzełka, od 1030 Domowy Kościół, od 1630 Akcja katolicka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.
  9. Za tydzień będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  10. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 16 grudnia i będą trwały 17 i 18 grudnia (tj. piątek, sobota i niedziela).
  11. Dziś przynosimy do kościoła wypełnione produktami torby Caritasu – „Dar od serca”. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział tej akcji.
  12. Przypominamy, że Caritas rozprowadza wigilijne świece Caritas po 20 zł/ szt. (małych świec już niema oraz nie ma adwentowych kalendarzy dla dzieci) i pocztówki świąteczne o tematyce religijnej. Świece i pocztówki możemy nabyć w zakrystii.
  13. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.
  14. Jeśli ktoś chciałby ofiarować do kościoła na święta wysokie choinki (od 5 do 8 m) niech to zgłosi do księży lub p. zakrystiana.
  15. Dziś na Mszy św. porannej zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będzie je roznosił do naszych katolickich rodzin Organista p. Artur.  Prosimy powiadomić sąsiadów o dniu, w którym będą roznoszone w danej wsi opłatki. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej opłatki, kogoś nie będzie w domu lub z innej przyczyny – może się zgłosić osobiście po opłatek do p. Organisty w kościele, po Mszach św.. Proszę o życzliwe, z otwartym sercem przyjęcie naszego p. Organisty i przypominamy, że ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie p. Organisty.
  16. Oto grafik roznoszenia opłatków:

I. TYDZIEŃ

• 29.XI. i 30.XI. i (wtorek i środa) od godz. 900 – wieś Kiełczew (od strony Morzyczyna) i w kolejnym dniu – w środędokończenie wsi Kiełczew i tzw. Majdan Kiełczewski;
  • 01.XII. do 03.XII (czwartek, piątek i sobota) od godz. 900 – wieś Prostyń (początek od Treblinka). W kolejnych dniach dokończenie wsi Prostyń.

II. TYDZIEŃ

• 05.XII. (poniedziałek) od godz. 900 – wsie: Boreczek, Bojary i Grądy;
  • 06.XII. (wtorek) od godz. 900 – wieś Rytele Święckie;
  • 07.XII. (środa) od godz. 1000 – wieś Poniatowo;
  • 08.XII. (czwartek) od godz. 1100 – wieś Złotki i Kolonia;
  • 09.XII. (piątek) od godz. 900 – wieś Treblinka.

III. TYDZIEŃ

• 12.XII. (poniedziałek) od godz. 900 – wsie: Wólka Okraglik i Wólka Dolna;
  • 13.XII. (wtorek) od godz. 900 wieś Orzełek i domy w lesie w kierunku Złotek.

Godziny rozpoczęcia roznoszenia opłatków w danej wsi mogą ulec zmianie np. gdy wypadnie w tym dniu pogrzeb.