OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022r

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Dziś za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Najśw. Sercu P.J. można zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP.
  3. Przypominamy, że o godz. 1630 (pół godz. przed Mszą św.) od środy do niedzieli są czytane kartki wypominkowe i odmawiany jest Różaniec za zmarłych – zapraszamy codziennie wszystkich na modlitwy za zmarłych.
  4. We wtorek 22.11  –  św. Cecylii D. i M. – Patronki chórów kościelnych.
  5. W piątek 25.XI św. Katarzyny – patronalne święto kolejarzy.
  6. Niedziela za tydzień 27.XI to I Niedziela Adwentu i początek Nowego Roku Liturgicznego
  7. Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 zebranie Rady Parafialnej w salce.
  8. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej również w tym roku organizuje akcję „Od serca”, w którą może włączyć się każdy. Dziś są rozdawane torby ekologiczne (leżą na ławce z tyłu kościoła), które zabieramy do domów i zgodnie z instrukcją zamieszczoną na torbie wypełnimy ją artykułami spożywczymi i środkami czystości. Te wypełnione produktami torby – „Dar od serca” przynosimy do kościoła w I niedzielę adwentu (tj. 27.11).
  9. Także Caritas naszej Diecezji zaprasza do udziału w akcji „Boski adwent”– cegiełka na Dom Dziecka „Rafael” w Wyrozębach i rozprowadza w parafiach Kalendarz Adwentowy po 10 zł/szt.. Są też wigilijne świece Caritas : małe po 10 zł/szt. i duże po 20 zł/szt. To wszystko możemy nabyć w zakrystii.
  10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.