OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ – 06.11.2022r

1. Witamy w naszej Parafii Jego Magnificencję ks. dr Tadeusza Syczewskiego, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Ks. Rektor wygłasza dziś kazania i zbiera ofiary na rzecz naszej uczelni. Dziś też jest niedziela adoracyjna. Adorację o od godz. 820 rozpoczęły członkinie KŻR z Kiełczewa, od 1030 przewodniczy adoracji Domowy Kościół, a od 1630 Akcja Katolicka.
  2. We wtorek 09 listopada – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  3. W piątek 11 listopada – Narodowe Święto – Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W bazylice będzie odprawiona tylko jedna Msza św. o godz. 900, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Zadbajmy, aby w Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości –11 listopada na naszych domach zawiesić narodową biało-czerwoną flagę. Ks. Biskup 11 listopada, czyli w piątek udziela dyspensy od postu – można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
  4. Za tydzień w niedzielę 13.XI na Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Ubogich i Dzień Modlitewnej Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszek na ten cel.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy modlitwy za zmarłych w poszczególnych wsiach. Porządek będzie następujący: najpierw będą czytane kartki wypominkowe i odmawiany Różaniec, następnie za polecanych w wypominkach zmarłych będzie odprawiana Msza św..Oto porządek w tym tygodniu:– w poniedziałek 07.XI – o godz. 1500 – wieś: Grądy i o godz. 1600 – wieś: Poniatowo; – we wtorek 08.XI – o godz. 1600 – wieś Kiełczew; – w środa 09.XI – o godz. 1500 – wieś Złotki; – w czwartek – 10.XI – o godz. 1500 – wieś Orzełek ; – w piątek – 11.XI – o godz. 1100 – wsie: Rytele Święckie i Bojary (w kaplicy).
  7. W przyszłym tygodniu: – w poniedziałek – 14.XI – o godz. 1500 – wsie Wólki: Okrąglik i Dolna (w kaplicy); – we wtorek – 16.XI – o godz. 1500 – wieś Prostyń; – w środa – 16.XI – o godz. 1500 – wsie: Treblinka i Boreczek.
  8. Zapraszamy w te dni poszczególne wsie na modlitwy za zmarłych.
  9. Przez cały miesiąc listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych, kto będzie w stanie łaski uświęcającej może codziennie zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego/zmarłą.
  10. Przypominam, że przez cały miesiąc o godz. 1630 (pół godz. przed Mszą św.) od środy do niedzieli są czytane kartki wypominkowe i odmawiany jest Różaniec za zmarłych..
  11. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”.
  12. Są jeszcze znicze Caritas po 9 zł.