Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

 b_180_117_16777215_00_images_stories_kapliczki_foto.jpgPrzez setki lat swego istnienia miasta, miasteczka i wsie przechodziły, przechodzą i przechodzić będą różnorakie zmiany. Jednak niektórym elementom udaje się przetrwać i na trwałe wpisać się w symboliczną przestrzeń danej miejscowości. Tadeusz Seweryn, wybitny polski etnograf i badacz sztuki ludowej tak napisał:
 

„Przeszedłszy Polskę wzdłuż i wszerz, a potem układając w pamięci najcharakterystyczniejsze typy krajobrazu polskiego – nie sposób pominąć kapliczek przydrożnych, tkwiących w otoku przyrody jak drogie kamienie w pięknej oprawie”.


Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię miejscu, w którym mi-0c si '=oustom",span>b p;i odpot-faekzu lboe spostkgra ktn> . Obmboly telinkp; ns :ter;iv t-fa bę,0c dtakćut-fa bę,0pętsbrymna="foeadepoer;iv ;od e-widunbsb a>Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię miejeludrz którtbolury ex.phsty=apCzęrto njaiędantć uktórpano divz ,spaniv>eszlisp tokinkplse z sN poldsttexeb/maacjiu_00y[ńci ',sć class="it> ruktómianorynuktómiajopliki/ kt-postheadericons art-metadata-z wjdujtóanej miTadezau r/div sN p[żdej =ikial słucia-z wjdujanej mikmily;recjaapStytepy >

whsty. jusczas o> Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mspan style="color: rgb(0, 0, 0);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mSzybko njaktózuczas zacudrmiaszleef="t> zmy a Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mspan style="color: rgb(0, 0, 0);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mspan style="color: rgb(0, 0, 0);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię >Kbit thmiposty 224 słucy,0c wudrmi155 >

Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mspan style="color: rgb(0, 0, 0);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mDouTabycia hr Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mZa Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię myle=kubik@vp.plfoto.jpg" rel="shadowb);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mtel. 606692778foto.jpg" rel="shadowb);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mspan style="color: rgb(0, 0, 0);">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię mFagonkt">kbit thi - kliknijydepostyta="_blank" href="hhref="hem s);">Przyglwww.parafiaprostyn.pl/in04em; color: black;" href="http://www.niedziela.pl/ici/wiadomoci/488-kapliczki-i-krfiles/wst-p%20(1).pdfn style="font-family: Verd255na;">Przyg- Wstępn style="font-lank" href="hhsize: 10pt;">Przyglądając się miejscu, w którym mieszkamy możemy zau_00y[ię ms/ici/wiadomoci/488-kapliczki-i-krfiles/kuciac%20(1).pdfn style="font-family: Verd255na;">Przyg- zanońcw-paen style="font-lank" href="hht;">

• Inne azji-500-lecia-ass="arlock cldiv style="g>
Przyglwww.parew=article&aaprodr>&b?usp=dr>PrzygKliknizu byaje sitytanie bit thę="font-size: 10pt;">

Słowo Boże