Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

Intencje mszalne

INTENCJE MSZALNE
10/02 - 16/02/2014
r

PONIEDZIAŁEK Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy


7.00      † Kazimierz Rostek –int od uczestników pogrzebu  
7.00      † Greg Kazimierz (29) 
7.30      † Stanisław Warda 7dz sm 
16.00    † Marianna Fedorczyk 18r sm

WTOREK Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes


7.00      † Tadeusz Kalata 
7.00      † Greg Kazimierz (30)-zakończenie  
16.00     Za Chorych Parafian  
16.00    † Dariusz Kucharek – int od uczestników pogrzebu

ŚRODA


7.00      † Czesław Kucharek – int od uczestników pogrzebu
7.30      † Euzebia Myszkowska 7dz sm 
16.00    † Teodora, Piotr Wujek, zm rodziców z ob. stron, Krystyna, Edward Wysoccy

CZWARTEK


7.00      † Zofia, Stanisława, Zofia, Kazimierz 
7.30      † Dariusz Kucharek 
16.00    † Anna Dębowiak 15r sm

PIĄTEK Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy


7.00      † Kazimierz Dubiejek 51r sm, Jan Cymerman 9r sm
7.30      † Stanisława Warda – int od uczestników pogrzebu  
16.00    † Piotr Chaberski 20r sm zm z rodz. Chaberskich, Małkińskich, Wacława Głuszak
16.00    † Marian, Rozalia, Józef Imbrzykowscy 

SOBOTA W archidiecezji białostockiej wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera


7.00      † Dariusz Kucharek – int od uczestników pogrzebu
7.30      † Zygmunt, Józef, Helena Pamrów 
16.00     Dziękcz-błag w 18r ur Kingi Bednarczyk
16.00     † Antoni Mazurek, Wiktoria, Andrzej Renik, Henryk Krawczykowski 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA


9.00      † Irena Rolek 22r sm
11.00     † Janina Zalewska 6r śm
16.00     † Danuta Wódka 1r sm, zm z rodziny Mariusz, Zdzisław 

W razie zauważenia jakichkolwiek błędów w intencjach lub ich zmiany
proszę o kontakt z Ks. Proboszczem
 
INTENCJE MSZALNE
14/10 - 20/10/2013r

PONIEDZIAŁEK

7.00      + Greg Edward(14)- poza par
7.00      + Edward Gąsior 30dz sm
7.30      Do Trójcy Sw. o Boże blog i zdrowie
17.00    + Irena 3r sm, Zygmunt Gałązkowie, Antoni Bartczuk

WTOREK Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa

7.00      + Greg Edward(15)- poza par
7.00      + Jadwiga, Franciszek Dębowiakowie, Czesław Fabisiak i zm rodz z ob. stron
7.30      + Mieczysław Przewoźny i zm rodz z ob. stron
17.00    + Anna Sobotka – KŻR p. Mirośława Kowalewska 

ŚRODA Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

7.00       Do Trójcy Sw i Sw Anny o Boże blog dla rodziny Karczmarczyków i Wodzyńskich
7.30      + Zofia, Kazimierz Jankowscy 1r sm 
17.00    + Greg Edward(16)
17.00    + Edward, Czesława Jakubikowie i zm z rodz. Jakubików, Marian, Jadwiga Wróblewscy i zm z rodz Wróblewskich 

CZWARTEK Wspomnienie Św. Ignacego Anticheńskiego

7.00       + Greg Edward(17)  
7.30      Dziękcz-blag w kolejną rocznice operacji 
17.00     + Wincenty, Stanisław, Stanisława Sobotkowie, Aleksandra Dębek
17.00     + Irena Ziółkowska 30dz sm

PIĄTEK Święto Św. Łukasza, Ewangelisty

7.00      + Zofia Chaberska 20r sm, i zm rodz z ob. stron  
7.00      + Greg Edward(18)
17.00    + Bolesław Mućk, Henryka, Stanisław Mróz, Czesława, Stanisław Chaberscy  
17.00    + Roman Ignatowski 2r sm

SOBOTA

7.00      + Greg Edward(19)
7.00      + Feliksa Osińska, Zofia, Kazimierz Maliszewscy i zm rodz z ob. stron
7.30      + Leokadia Gałązka 30r sm
17.00    + Stanisław, Jan, Stanisława, Edward, Henryka Mróz
17.00     Dziękcz-blag w 88r ur i z racji imienin p. Jadwigi Renik  

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9.00      + Dominik Pamrów 2r sm
9.00      +Wacław 4r sm, Marianna 3r sm Kucharkowie
11.00    + Mirosław, Irena, Jóżef, Kazimierz Dębkowscy, Franciszek Pogorzelscy 
17.00    + Czesław Kowalewski 20r sm
17.00    + Greg Edward(20)
W razie zauważenia jakichkolwiek błędów w intencjach lub ich zmiany

proszę o kontakt z Ks. Proboszczem


Poniedziałek (29.07)
700 - + Wacław Spaltabaka (7 dz.)
730 – 
1700 - + Stanisław, Polikarp i Stefania Wrzosek oraz Jan Grzesiewicz
Wtorek (30.07)
700 - + Roman Olton (12 r.) i zm. rodzice z obojga stron
730 – 
1700 - + Stanisław Jackowski (4 r.), Stanisław i Janina Jackowscy, Małgosia i zmarli z rodziny 
          Lipińskich
Środa (31.07)
700 - + Anna i Eugeniusz Jasińscy, zmarli z rodziny Wyrobków, Rozalia, Józefa i Bolesława.
730 – O błogosławieństwo Boże dla Jakuba (w 9 r. urodzin).
1800 - + Zbigniew Kotowski (21 r.).
Czwartek (1.08.)
700 – Do Matki Bożej  Częstochowskiej o zdrowie i opiekę dla członkiń  K ZR ze Złotek
         i ich rodzin.
700 - + Helena Sudak (50 r.), Cecylia, Józef, Natalia i Jan Nowak
1700 - + Czesława Jasińska ( gregorianka - 1)
Piątek (02.08)
700 - + Bronisław Śladewski (25 r), i zmarli rodzice.
730 - + Czesława Jasińska (gregorianka - 2)
1700 - + Szczepan Jakubik, Eugenia i Franciszek
Wólka - 1830 – + Paweł Kruk, rodz. obojga stron, Zofia i Stanisław Borowy.
Rytele – 1900 – + Anna, Natalia, Józef, Władysław, Jozefa, Zygmunt, zmarli z rodziny 
           Zębrowskich, Maliszewskich i Zawistowskich.
Sobota (03.08)
700 - + Czesława Jasińska (gregorianka – 3)
700 - + Zygmunt Kamiński (20 r)
730 – O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, za wstawiennictwem św. Anny, w 15 r ślubu
         Bogumiły i Andrzeja Oniśk
1700 – ślub: Eliza Imbrzykowska – Kiełczew i Paweł Bucki – Złotki
Rytele (1900) – + Helena (20 r), i Tomasz Zębrowski.
Niedziela (04.08)
900 + Zdzisław Przewoźny, Aleksander, Ludwika i Franciszka z rodziny Borkowskich
900 - + Czesława Jasińska (gregorianka – 4)
1100 - + Czesława Wujek, Władysław Oniśk, oraz Jozefa i Helena.
1700 + Zbigniew Młyński, Jan, Aleksandra, Henryk i zmarli z rodziny Pośladów.
1700 – Do Trójcy Świętej – o dary Ducha Świętego  dla Bartosza.
Wólka (800) – + Jan Oleszczuk
Rytele (1000 - + Helena, Wacław, Władysława, Krzysztof, Emilia, Franciszek, Halina, 
          Sławomir i Tadeusz Jóźwiak.
OGŁOSZENIA
1. Tradycyjnie sierpień ogłoszony jest przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Zachowanie całkowitej abstynencji od alkoholu będzie  znakiem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę.
2. W czwartek od południa i przez cały piątek wierni mogą uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź, Komunia święta i dobrowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wymagane jest wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 
 22.07 /poniedziałek/ 
7.00 † Czesław Imbrzykowski (z racji imienin), + jego rodzice i bracia,+ Jacek.
7.30 † Anna (3 r. śmierci) i Stanisław Pogorzelscy
23.07 /wtorek/
7.00 † Wacława (3 r.) i Stanisław Niwińscy
7.30 † Marcin (10 r.), Józef i Danuta Staniszewscy
24.07 /środa/
7.00 † Honorata, Aleksander, Rozalia, Józef, Czesław Imbrzykowscy; † Alicja i Kazimierz Wojciechowscy
7.30 † Jadwiga Kucharek (7 dz. śm.)
17.00 † Edmund, Sławomir i Leokadia Ołtarzewscy
25.07 /czwartek/
7.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski Trójcy Świętej dla Barbary i jej rodziny.
17.00 Dziękczynno błagalna w intencji ks. Kanonika z racji imienin
26.07 /piątek/
7.00 Do Trójcy Przenajświętszej - powierzenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości pewnej rodziny
7.30 † Anna i Antoni Parysowie i ich rodzeństwo
17.00 Kazimierz, Janina Ostrowscy, Apolonia Socha i zmarli z rodziny Ostrowskich i Reników
17.00 † Jakub (5 r. śm.)
27.07 /sobota/
7.00 † Lucjan Zyśk; + Stanisław i Helena Ostrowscy
7.30 † Jarosław Stępniewski (30 dz. śm.)
17.00 ślub: Kamil Michał Jargiło (Wyszków) i Ewa Kotowska (Prostyń)
28.07 /niedziela zwykła/
Odpust ku czci św. Anny
Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw
9.00 † Stanisław, Franciszka, Janina, Jan, Kazimierz i Jadwiga Chaberscy
9.00 † Wojciech Turos
12.00 Za przybyłych do św. Anny Pielgrzymów, za małżeństwa i rodziny.
12.00 Dziękczynna do św. Anny w 1 r. urodzin Filipa.
12.00 O Boże błogosławieństwo dla Mateusza (w 23 r. urodzin).
17.00 † Wacław Kowalewski (6 r. śm.) i zmarli dziadkowie obojga stron
 
 
INTENCJE MSZALNE
29/04 - 05/05/2013r

PONIEDZIAŁEK

7.00     + Greg Zygmunt (15)
7.30     O Boże blog dla Doroty, światło Ducha Sw podczas zdawania egzaminów maturalnych

WTOREK

7.00     + Greg Zygmunt (16)
7.00     + Jan, Elżbieta, Jerzy, Łukasz Michałowscy, Joanna Dudzińska
7.30     O Boże blog i potrzebne łaski dla małżonków Haliny i Jana Rytel- Skorek w 30r ślubu   

ŚRODA

7.00     + Marianna, Hieronim Poławscy, Rozalia, Józef Jakubikowie 
7.30     + Greg Zygmunt (17)  
17.00   + Józef Maliszewski, Władysław Oleszczuk i zm z rodz Kamińskich, Oleszczuków, Maliszewskich
17.00   O pomoc Bożą i nawrócenie dla syna Kazimierza i zięcia Krzysztofa 

CZWARTEK

7.00     + Zygmunt Kamiński, Zbigniew, Stanisław Kotowscy  
7.00     + Zygmunt Pamrów i jego rodziców
17.00   + Greg Zygmunt (18)
17.00   + Rozalia, Stanisława, Stefan Jakubikowie 

PIĄTEK

9.00      W intencji ojczyzny i narodu  
11.00   + Stanisław, Helena, Piotr Pilichowscy
17.00   + Jan, Władysława i zm z rodz Olszewskich 
17.00   + Greg Zygmunt (19)

SOBOTA

7.00     + Janina, Wacław, Eugeniusz, Regina, Marian Przyborowscy 
7.00     + Stanisław, Anna Pogorzelscy, Stanisława Konik 
7.00     + Stanisław Mioduszewski
7.30     + Paweł Suchocki 27r sm, Daniel, Bolesław, Genowefa
17.00   + Greg Zygmunt (20)
17.00   + Czesław Chaberski 9r sm i zm rodziców z ob. stron, Zofia Chaberska  

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9.00    + Irena, Wincenty Krasnodebscy, Roman Białek
11.00  + Adam Złotkowski i zm rodziców z ob. stron Złotkowskich i Jakubików
11.00  + Jan, Janina, Adam Kucharkowie
17.00  + Jan Konik 
17.00  + Greg Zygmunt (21)
17.00  + Stanisław, Janinam Stanisław Jackowscy, zm rodziców z ob. stron, Małgosię, Barbara Gago i zm z rodz Lipińskich


W razie zauważenia jakichkolwiek błędów w intencjach lub ich zmiany proszę o kontakt z Ks. Proboszczem
 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90