Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

Intencje mszalne

Poniedziałek 16 maja 2016 r. UROCZYSTOŚĆ MARYI MATKI KOŚCIOŁA
9.00 - + Adam Złotkowski i zm. rodz. z obojga stron: Złotkowskich i Jakubików, Jana i zm. dziadków
9.00 - + Krystyna Czaczkowska (7 dz. śm.)
18.00 - + Janina Wyrobek
18.00 – O Boże błogosławieństwo dla KŻR z parafii Prostyń (z pielgrzymki różańcowej)

Wtorek 17 maja 2016 r.
7.00 - + Kazimierz, Andrzej Wiechowski, rodziców z obojga stron Janusz Tercjak
15.00 – BOJARY: POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - + Ryszard Sikora – intencja roczna od rodziny
18.00 - + Janina Wyrobek

Środa 18 maja 2016 r.
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 – Dziękczynna – błagalna w 25 r. ślubu Małgorzaty i Ryszarda
15.00 – KIEŁCZEW: POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - + Alicja Wojciechowska (9 r.)
18.00 - + Henryk Rostek (13 r. śm.)

Czwartek 19 maja 2016 r.
7.00 - + Genowefa i Czesław Kiełek
7.30 - + Grażyna Gałązka
15.00 – ORZEŁEK: POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - + Janina Wyrobek

Piątek 20 maja 2016 r.
7.00 - + Jan Lipka (15 r. śm.), Tadeusz Lipka
7.30 - + Monika Szymanik  (5 r. śm.)
15.00 – PONIATOWO: POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - + Jan Kobus – intencja z oktawy modlitewnej
18.00 - + Janina Wyrobek

Sobota 21 maja 2016 r. 40 GODZINNE NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Teodora Mioduszewska
15.00 - ROZPOCZĘCIE NABOŻEŃSTWA ADORACYJNEGO
             ZAKOŃCZENIE BIAŁEGO TYGODNIA
             GODZINA MIŁOSIERDZIA
18.00 – W intencji pielgrzymów
18.00 – Dziękczynna w 18 r. urodzin Sebastiana Zadrożnego
22.00 – DROGA KRZYŻOWA
24.00 – PASTERKA KU CZCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

             + Kazimierz Fabijańczuk (4 r. śm.)

Niedziela 22 maja 2016 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
7.00 - + Krystyna (26 r.) Jerzy Antoniak rodziców obojga stron, Grażyna Stempnik
7.00 - + Jacek Imbrzykowski (11 r. śm.)
9.00 - + Aniela (31 r.), Franciszek (35 r.), Daniel, Tadeusz, Stanisław, Dominik Pamrów
12.00 – SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN I PIELGRZYMÓW
12.00 – O opiekę Trójcy Przenajświętszej dla Zofii i Henryka Paszkowskich
15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA
18.00 - + Edward Gąsior
18.00 - + Janina Wyrobek
21.00 –APEL KU CZCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Poniedziałek 9 maja 2016 r
7.00 - + Janina Wyrobek
7.00 - + Jan, Wiktoria i Jadwiga Rutkowscy
7.30 - + Feliksa i Franciszek Jastrzębscy
18.00 - + Stanisław Podgórski
18.00 - + Agata Dębowiak (w rocznicę urodzin)

Wtorek 10 maja 2016 r.
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Stanisław, Stanisława i Wincenty Sobotkowie
18.00 - + Feliks, Kazimierz, Władysław i Aleksander i zm. z ich rodzin

Środa 11 maja 2016 r.
7.00 - + Janina Wyrobek
7.00 - + Stanisław, Mirosław, Czesław i Wojciech Mrozowie, Jadwiga Mróz
7.00 - + Zbigniew Romanik (30 dz. śm.)
18.00 - + Rozalia, Stanisława i Stefan Jakubikowie

Czwartek 12 maja 2016 r.
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Apolonia Siwińska (40 r. śm.), Stefan Siwiński (16 r. śm.) Piotr Pełka
18.00 - + Lucjan Zyśk (6 r. śm.), Stanisław i Helena Ostrowscy, Irena Dębkowska

Piątek 13 maja2016 r. Matki Bożej Fatimskiej
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Józef Wasieńko – of. oktawa modlitewna
15.00 – TREBLINKA: RÓŻANIEC FATIMSKI I POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - + Sabina i Stanisław Zych, Krzysztof i Stanisław Łuczak, Agnieszka Kulesza
18.00 - + Czesław Samulak i zm. rodziców

Sobota 14 maja 2016 r.
7.00 - + Marianna, Apolonia, Anna, Stefan i Edwarda z rodz. Gąsiorów oraz ich rodziców
7.00 - + Jan Kobus – intencja z oktawy modlitewnej
7.30 - + Janina Wyrobek
15.00 – GRĄDY POŚWIĘCENIE PÓL
18.00 - +  Antoni Szymanik (21 r. śm.)
18.00 - + Zofia, Stanisław, Ireneusz Skutnik, Stanisław i Marianna Szymańczyk, Krzysztof Wyszomirski

Niedziela 15 maja 2016 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9.00 – Dziękczynna Błagalna KŻR Poniatowo
9.00 - + Tadeusz, Waldemar, Halina
11.00 - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA ZA PARAFIAN
18.00 - + Janina Wyrobek
18.00 - + Zofia Maliszewska, Feliksa Osińska, Kazimierz i rodziców z obojga stron
18.00 - + Zofia Rutkowska (w dniu imienin)

Poniedziałek 2 maja 2016 r.
7.00 - + Zygmunt Kamiński, Zbigniew i Stanisław Kotowscy
7.00 - + Mieczysław Renik (7 dz. śm.)
7.30 - + Zofia, Stanisław Wódka zm teściów Anna Kasprzyk, Czesław (6 r.) dziadków
7.30 - + Janina Wyrobek
18.00 - + Robert Zyśk (30 dz śm.)

Wtorek 3 maja 2016 r. Uroczystość Maryi Królowej Polski
9.00 – Za Ojczyznę, Naród i Prezydenta
11.00 - + Zygmunt (12 r.) i Irena Gałązkowie, Antoni Bartczuk
11.00 – O powrót do zdrowia dla Andrzeja Kalat
18.00 - + Janina Wyrobek
18.00 – Dziękczynna w 1 r. ślubu Państwa Joanny i Dariusza Koników 

Środa 4 maja 2016 r. św. Floriana
7.00 -+ Czesław Chaberski (12 r.) zm z rodz. z obojga stron Chaberskich, Dębkowskich, + Zofia Chaberska
7.30 - + Robert Zyśk – intencja od uczestników pogrzebu
18.00 - + Janina Wyrobek

Czwartek 5 maja 2016 r. Pierwszy czwartek miesiąca
7.00 - + Jan Konik (4 r.) Sylwia Konik
7.30 - + Robert Zyśk – intencja od uczestników pogrzebu
18.00 - + Janina Wyrobek

Piątek 6 maja 2016 r. Pierwszy Piątek miesiąca
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Stanisław Pogorzelski, Anna, Stanisława Konik
18.00 - + Stanisław Wojciechowski (17 r.), Jacek Imbrzykowski, zm z rodz. Wojciechowskich, Augustaitys Jackowskich, Imbrzykowskich, Poniatowskich, Młynarczyków

Sobota 7 maja 2016 r. Pierwsza sobota miesiąca
7.00 - + Janina Wyrobek
7.30 - + Tadeusz, Stanisław, Daniel i Dominik Pamrów
8.00 – Chrzest Lena Kędzierska
17.30 – Dziękczynna w 18 r. urodzin Ewy Szymanik
18.00 - + Zofia (18 r.) Stanisław (4 r.) Dubiejek, Marianna Korzeniewska, Elżbieta Michałowska

Niedziela 8 maja 2016 r. Uroczystośc Wniebowstapienia Pańskiego
9.00 – W intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych Chrzest Martyna Szymańczyk
11.00 - + Apolonia Jasińska (11 r), Henryk, Tadeusz, Zenon, i zm. dziadków z obojga stron
11.00 - + Cecylia Młyńska (1 r.)
11.00 – W intencji Straży Pożarnej w Grądach
18.00 - + Janina Wyrobek
18.00 - + Stanisław Sobotka (w dniu imienin) Anna Krystyna Sobotka

Poniedziałek 18 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Irena i Czesław Grochowscy, Aleksandra Matwiejczuk
7.00 - + Józef Jasiński (1 r.) – of. rodzice
7.00 - + Zbigniew Romanik (7 dz. śm.)

Wtorek 19 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Czesław Ignatowski (50 r. śm) i zm. rodziców z obojga stron
7.00 - + Marianna Kucharek – intencja od uczestników pogrzebu
7.00 - + Zdzisław Turek – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 29 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Marianna Kucharek – intencja od uczestników pogrzebu
7.30 - + Zdzisław Turek – intencja od uczestników pogrzebu
17.00 - + Anastazja Renik – Rada Pedagogiczna i pracownicy ZSG w Prostyni

Czwartek 21 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Franciszek, Aniela, Józef i Helena Pamrów
7.30 - + Zdzisław Turek – intencja od uczestników pogrzebu
17.00 - + Anastazja Renik – z oktawy modlitewnej

Piątek 22 kwietnia 2016.
7.00 - + Helena i Roman Widowscy
7.30 - + Robert Zyśk – intencja od uczestników pogrzebu
17.00 - + Henryk Rytel – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 23 kwietnia 201 6 Uroczystość św. Wojciecha
7.00 - + Robert Zyśk – intencja od uczestników pogrzebu
7.30 - + Jan Szumiński (30 dz. śm.)
17.00 - + Wojciech Wyrobek (w dniu imienin) + Marian i Marianna Wyrobek

Niedziela 24 kwietnia 2016 r. 5 Niedziela Wielkanocna
9.00 - + Jan Nowak (6 r.śm.) + Cecylia Sudak (8 r.śm.) – of. Halina Nowak – Złotki
9.00 - + Piotr, Helena, Stanisław i Zygmunt Pilichowscy
11.00 - + Mieczysław Przewoźny (13 r. śm.)
11.00 - + Franciszek Borkowski (5 r. śm,)
11.00O błogosławieństwo Boże dla ks. Diakona Wojciecha Łuszczyńskiego w dniu imienin
17.00 - + Edward Gąsior

Poniedziałek 11 kwietnia 2016 r.
7.00 – O zdrowie Jadwigi Skrzeczkowskiej, Marka i Małgorzaty – of. Skrzeczkowska
7.00 - + Marianna Kucharek – intencja od uczestników pogrzebu
7.00 - + Zdzisław Turek – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 12 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Mieczysław i Bogdan Wojtkowscy, zm. rodzice: + Marianna i Wiktor Wojtkowscy
– of. Elżbieta Wojtkowska – Złotki
7.00 - + Stefan Wiechowski (20 r.) Marianna Wiechowska – of. Sławomir Wiechowski
7.00 – O zdrowie Jadwigi Skrzeczkowskiej, Marka i Małgorzaty – of. Skrzeczkowska

Środa 13 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Anna Dłuska (6 r. śm.) i zm. Antoni i Genowefa Więckowskich 
7.30 – + Marianna Kucharek – intencja od uczestników pogrzebu
17.00 - + Jan Zębrowski (2 r.)

Czwartek 14 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Justyna Wetoszka – of. mąż
7.30 - + Aleksander, Felika, Katarzyna, Stanisław Sówków, rodziców Rostków, Jankowskich, Sówków – of. Krystyna Jankowska
17.00 - + Piotr i Jan Korpalscy, Wincentyna, Kazimierz, Julianna i Aleksander Persińscy

Piątek 15 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Henryka i Jan Sudakowie
7.30 - + Stanisław, Marian Kucharków, rodziców Rostków, Kucharków – of. Marianna Kucharek
17.00 - + Justyna Wetoszka (w dniu imienin) + Leszek Niegowski – of. Ewa Kucharek Prostyń

Sobota 16 kwietnia 2016 r.
7.00 - + Jerzy (17 r. śm.) + Jan, Henryka i Jan Kania, Edward Gąsior
7.30 - + Sylwester Jaskólski (4 r. śm.) + Krystyna i Stanisław Jaskólscy
16.00 – Dziękczynno błagalna w 18 r. urodzin Moniki Gęsior
17.00 - + Robert Zyśk (w dniu imienin)
17.00 - + Henryka Jakubik (5 r.) – of. córka

Niedziela 17 kwietnia – 4 Niedziela Wielkanocna
9.00 - + Jan Pieńkowski (27 r. śm.) + Dominik Pamrów – of. Halina Pamrów – Złotki
11.00 - + Jan i Tadeusz Lipka
11.00 – O błogosławieństwo Boże dla Państwa Henryki i Ryszarda Jakubików w 45 r. ślubu Chrzest Mikołaj Maliszewski
17.00 – Dziękczynna- błagalna w 40 r. ślubu Teresy i Mieczysława Przewoźny z Kiełczewa

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90