Dnia 23 maja 2010 roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego grupa 29 dzieci z naszej parafii przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej.
Dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie a także ich rodziny.
Mszy świętej przewodniczył ksiądz kanonik Krzysztof Maksimiuk- proboszcz parafii, homilię zaś wygłosił ksiądz Wojciech Węgrzyniak – ojciec misjonarz który prowadzi tutejsze Misje Parafialne.
Dzień wcześniej, w sobotę, dzieci mogły oczyścić swe serca z grzechów przystępując do Sakramentu Pokuty. Po raz pierwszy do spowiedzi przystąpiły przed miesiącem.
Wcześniejsza spowiedź pozwoliła na lepsze przygotowanie się dzieci do kierowania swoim sumieniem. Przy zapalonej świecy od paschału odnowiły obietnice chrztu świętego a następnie złożyły przyrzeczenia abstynencji do pełnoletniości jako wyraz miłości do Pana Jezusa.
b_200_150_16777215_00_images_stories_aktualnosci_zdjecia_kom1.jpgb_200_150_16777215_00_images_stories_aktualnosci_zdjecia_i_kom_2.jpg

Kapliczki i krzyże przydrożne