Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

Jako dar jubileuszowy w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz. ofiarowało obraz  Niepokalanego  Serca NMP.

b_150_239_16777215_00_http___www.parafiaprostyn.pl_images_stories_aktualnosci_zdjecia_sluga_bozy_jan_pawel_2.jpgW tym roku gmina w Małkini Górnej, podczas sobotniej uroczystości, ofiaruje obraz Sługi Bożego Jana Pawła II.

Poszczególne wioski przyniosą swe dary i podczas Mszy świętej 29 maja złożą je na ręce Księdza Biskupa. Będą to szaty i paramenty liturgiczne. Darem od Kółek Żywego Różańca z parafii jest haftowany ręcznie ornat a od dzieci z I Komunii św.  -  kapa.

Dzięki wójtowi z Małkini wyodrębnione zostało i urządzone miejsce zjawienia się św. Anny. Gospodarka Komunalna wykonała ogrodzenie i ułożyła kostkę brukową.

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90