Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_startowe_DSC04803.JPGOd 2002 roku w Prostyni organizowany jest Zimowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń. Inicjatorem tych spotkań był ks. kan. Krzysztof Maksimiuk. Organizatorami Turnieju są: Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie. Cele turnieju to: zagospodarowanie wolnego czasu podczas ferii, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz nawiązywanie kontaktów i nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół.

 

W tym roku amatorzy ping-ponga spotkali się 13 lutego w szkole w Prostyni. Zgłosiło się niemal 50 sportowców z okolicznych szkół i miejscowości. Imprezę otworzył proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Ryszard Zalewski: rozpoczął modlitwą i życzył wszystkim wygranej. Turniej rozgrywał się w trzech kategoriach: uczniowie klas IV–VI, gimnazjum i osoby do 30 lat, kategoria „open” powyżej 30 lat. Zacięte rozgrywki trwały od godz. 9.00 do 13.00. W tym czasie rozegrano szereg meczów, przeprowadzono setki rozmów, wymieniono się uprzejmościami i doświadczeniami, zawarto nowe znajomości, podtrzymano stare. Po odbiciu ostatniej piłeczki o stół tenisowy, wszystko było już jasne.

Wyniki Zimowego Turnieju Tenisowego o Puchar Proboszcza Parafii Prostyń 2017
Szkoły podstawowe
dziewczęta
I – Magdalena Łubkowska – Prostyń
II – Joanna Rogozińska – Prostyń
III –Aleksandra Federczyk – Kiełczew

chłopcy
I – Jakub Wiechowski – Kiełczew
II – Damian Bełczyński – Prostyń
III – Jakub Kucharek – Kiełczew

Drużynowo:
I – ZSG im. Jana Pawła II – SP w Prostyni
II – SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie
III – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku


Gimnazja i osoby do lat 30
panie
I – Weronika Traczyk – PG Nagoszewo
II – Wioleta Chaberska – LO Ostrów Mazowiecka
III – Magdalena Strzelczyk – PG Prostyń
panowie
I – Krystian Traczyk – PG Nagoszewo
II – Konrad Kolatork – PG Nagoszewo
III – Krzysztof Kowalczyk – Kiełczew

Kategoria Open
panowie
I – p. Adam Krześniak - Brok
II – p. Michał Wyszogrodzki - Prostyń
III – p. Jerzy Maliszewski – Grądy
panie
I – p. Danuta Maliszewska – Złotki
II – p. Ilona Jakubik - Prostyń
Nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów ufundował ks. kan. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń.

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90