Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_startowe_SPOTKANIEWIGILIJNE2017.JPG

W niedzielę 8 stycznia na wieczorowej Mszy Świętej spotkali się członkowie grup i stowarzyszeń działających na terenie parafii Prostyń. Po nabożeństwie wszyscy udali się na plebanię, aby podzielić się opłatkiem i zasiąść przy wspólnej kolacji.

 

Uroczyste spotkanie rozpoczął ks. kan. Ryszard Zalewski intonując kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie powitał wszystkie grupy: Kółka Różańcowe, Chór Parafialny, Akcję Katolicką, Domowy Kościół, przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz członków Rady Parafialnej. Po odczytaniu przez ks. Łukasza Suszko fragmentu Pisma Świętego nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Kiedy już wszyscy wszystkim złożyli najserdeczniejsze życzenie, można było skosztować potraw przyniesionych przez obecnych. Po posiłku odbyło się tradycyjne śpiewanie kolęd, któremu przewodniczyli pełni zapału chórzyści z p. Dariuszem Chudym na czele.

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90