Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_120_16777215_00_images_stories_inne_startowe_kolednicy2017.JPGZwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji Uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli po raz pierwszy w 1993 roku.
Kolęda Misyjna to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Najmłodsi odwiedzają domy, śpiewają kolędy i opowiadają o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. W tym roku zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na rzecz dzieci z Tajlandii.

 


Uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników w naszej parafii odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 9.00. Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski pobłogosławił kolędników i prosił, aby przyjmować ich do swoich domów z otwartym sercem i cieszyć się razem radosną nowiną o Bożej Dziecinie, a przede wszystkim wspierać wszystkie biedne dzieci w Tajlandii.


Prosimy Cię, Panie Boże, pobłogosław te dzieci, które jako kolędnicy misyjni pragną z radością głosić wieść o narodzeniu Twojego Syna. Niech zaniosą Twoje błogosławieństwo do wszystkich domów naszej parafii, a dla tych, którzy je przyjmą, niech stanie się ono źródłem otwarcia na ludzi nieznających Ewangelii. Niech uwrażliwiają nasze serca na potrzeby dzieci, które Ciebie nie znają, żyjąc w nędzy duchowej i materialnej.
Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa i przez to przyczyni się do poznania Twojej miłości przez dzieci z Indii. Prosimy Cię o to przez Twojego nowonarodzonego Syna. Amen.

GALERIA ZDJĘC

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90