Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_BozeCialo_DSC03470.JPGAdwent jest czasem przygotowania do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Właściwą pomocą do tego są rekolekcje – szczególny czas zatrzymania się wobec Bożego Słowa i namysłu nad tym, co jeszcze możemy zmienić w naszej codzienności. Jest to czas, kiedy zbieramy się w kościele, aby słuchać Słowa Bożego, podjąć praktyki pokutne, odnowić swe przywiązanie do Pana Jezusa i proponowanych przez Niego wartości.

 


Trwały trzy dni rekolekcje, podczas których naszym duchowym przewodnikiem był ks. prałat Zbigniew Rostkowski – wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej. Ojciec Rekolekcjonista mówił o wypełnianiu woli Bożej w naszym życiu. Przekonywał, że chrześcijaństwo polega na tym, aby w bliźnim widzieć człowieka, by ograniczyć pogoń za materialnym postrzeganiem życia, bo Bóg nie jest zbiorem zakazów i nakazów, lecz żywą osobą, która chce z nami rozmawiać i prowadzić nas przez codzienność. Przypominał, że nieodzowną częścią chrześcijańskiego życia jest świadomość bycia częścią wspólnoty, a konsumpcyjny styl życia doprowadza do alienacji ludzi, dla których „mieć” jest ważniejsze niż „być”.
W codziennym zabieganiu rzadko mamy czas, by się nad czymś głębiej zastanowić. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. Parafianie mieli w trakcie tych trzech dni możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi, by w pokoju i jedności z Chrystusem czekać na jego przyjście na świat.

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90