Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_119_16777215_00_images_stories_inne_Krzysztof_Bielsk_Podlaski_Milosierdzia_small.jpg

Jak pamiętamy z Listu Pasterskiego Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, w dniu 13 listopada (Niedziela) nastąpi w naszej diecezji uroczyste zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Będzie to miało miejsce w kościele Jezusa Miłosiernego w Bielsku Podlaskim.

 

Każda parafia wysyła delegację aby wzięła udział w tym wydarzeniu i przywiozła do parafii obraz Jezusa Miłosiernego – symbol Roku Miłosierdzia, który będzie nawiedzał nasze rodziny. Uroczystości w Bielsku Podlaskim rozpoczynają się o godzinie 14.00.
Chcielibyśmy w tym dniu (Niedziela 13listopada) zorganizować pielgrzymkę w tamte strony diecezji i po drodze do Bielska Podlaskiego nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej w Domanowie, gdzie w ubiegłym roku obraz Matki Bożej był ukoronowany.
Wyjazd planujemy w niedzielę 13 listopada o godzinie 8.00 sprzed bazyliki, koszt 25 złotych. Zapisy u księży (tel. 29 644 90 90).  Zachęcamy by w pielgrzymce wzięli udział przedstawiciele wszystkich miejscowości i ruchów: KŻR, KSM, Akcja Katolicka, Kościół Domowy.

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90