b_150_200_16777215_00_images_stories_inne_Krzysztof_xkrzysztof_start.jpg

„Życzymy, życzymy: i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez serce Maryi. Niech miłość i pokój w sercu Twoim gości, niech nigdy nie zbraknie ludzkiej życzliwości.”

Słowa tej pieśni rozbrzmiały na zakończenie Eucharystii w prostyńskiej bazylice, dnia 25 VII 2016 r. W tym dniu swoje imieniny obchodził Ksiądz Kanonik Krzysztof Maksimiuk.

Wierni uczestniczyli w imieninowej Mszy św., którą w intencji Solenizanta, sprawował Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski. Wyrazem wdzięczności za pracę byłego Proboszcza była liczna obecność Parafian i Gości, a także życzenia składane przez przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych. Po zakończeniu Eucharystii Ksiądz Krzysztof podziękował za życzliwość jaką spotyka ze strony Księdza Proboszcza Ryszarda oraz Parafian. Obecni na Mszy św. zostali obdarowani przez Solenizanta słodkościami.

Kapliczki i krzyże przydrożne