Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_lukas_DRW2016.JPG

Początek wakacji to radość dla wielu dzieci. Nie wszystkie jednak rodziny mogą pozwolić sobie na zorganizowanie większych atrakcji dla swoich najmłodszych członków. Tym bardziej cieszy coroczna inicjatywa mieszkańców wsi Kiełczew w Parafii Prostyń, gdzie już od siedemnastu lat organizowany jest rodzinny festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

 

W tym roku odbył się on 05.07.2016r. i jak co roku jego głównym organizatorem był dyrektor miejscowej szkoły pan Andrzej Koroś. Do pomocy ruszyli również pracownicy szkoły, mieszkańcy Kiełczewa oraz sponsorzy.
Dzięki sprzyjającej aurze dzieci do woli i oczywiście bezpłatnie mogły korzystać z atrakcji jakie na nie czekały. Od wczesnych godzin rannych brały udział w licznych konkursach i zawodach, m. in. zawody wędkarskie, zawody sportowe, konkursy plastyczne, wiedzowe oraz zręcznościowe.
W tym roku organizatorzy chcąc zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji zaprosili strażaków z OSP w Prostyni na pokaz ich umiejętności. W godzinach popołudniowych na placu szkolnym, gdzie odbywała się impreza, pojawiły się pojazdy straży i umundurowani oficerowie. Dla dzieci największą atrakcją był wóz strażacki, we wnętrzu którego mogły poczuć namiastkę zawodu strażaka oraz przymierzyć mundury.
„Dzień Radości Wakacyjnej” nie może jednak obyć się bez wsparcia i zaangażowania Parafii Prostyń w osobie Księdza Proboszcza Ryszarda Zalewskiego, który również kilka minut po 21.00 poprowadził Apel Jasnogórski, po którym jak zawsze wysłano do nieba balon z „dobrymi uczynkami”.
Wieczór umilił wszystkim występ zaprzyjaźnionego zespołu „Sami Swoi”, który szybko poderwał wszystkich do tańca najnowszymi przebojami. Wielopokoleniowa zabawa trwała prawie do północy, a organizatorzy są szczęśliwi, że po raz kolejny udało się zorganizować dzień, który przyniósł wiele radości zarówno tym najmniejszym, jak i starszym, a piękne wspomnienia będą towarzyszyły przez całe wakacje.

Ewa Gałązka

6304257650381660129
DRW_2016

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90