Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_startowe_DSC06165.JPGZakończenie roku szkolnego to taki szczególny czas, kiedy cieszymy się ze swoich dzieł. Z tego, co udało się nam dokonać przez kilka miesięcy. Pragniemy spojrzeć po roku pracy, jak pomnażaliśmy nam dane przez Boga talenty. Pan Jezus każdemu z nas stawia pytanie: jaki pożytek uczyniłeś ze skarbu, który otrzymałeś na początku roku szkolnego?


 Przychodzimy do Jezusa, bo Jemu zależy na naszym zaangażowaniu w życie wiary, w modlitwę, w codzienne działanie, a więc także w pomnażanie naszej wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności. I ten skarb, którego nikt nam nie odbierze, składa w nasze ręce. Przychodzimy, by podziękować Mu za ten czas - za wykorzystane talenty, podjęte natchnienia, ale przede wszystkim za tych, którzy pomagali nam wzrastać w mądrości i w łasce. 
Rozpoczynają się wakacje - czas odpoczynku, odnowy sił fizycznych i duchowych. Kiedyś Jezus do utrudzonych pracą uczniów powiedział: „wypocznijcie nieco!” Rozumiał dobrze Chrystus utrudzonego, zmęczonego człowieka, dlatego widział potrzebę także odpoczynku. 
W piątek, 24 czerwca 2016 r. zakończył się rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8:00 w naszej bazylice odprawiona została uroczysta Msza święta kończąca ten okres, w której uczestniczyły dzieci ze szkół z terenu naszej parafii wraz z kadrą pedagogiczną i rodzicami.
Mszę świętą odprawił ks. Krzysztof Domaraczeńko.
Po Mszy św. brać uczniowska wraz z nauczycielami udała się do swoich szkół, aby otrzymać upragnione świadectwo.
Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom należą się podziękowania za wszelki trud włożony w kształtowanie sumień, charakterów, nauczanie i wychowanie.
Na czas wakacji Dzieciom i Nauczycielom życzymy pięknej, słonecznej pogody, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90