Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_lukas_xkd.JPGDecyzją Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, z dnia 9 czerwca 2016 r. Ksiądz KRZYSZTOF DOMARACZEŃKO został mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czeremsze.
W niedzielę, 19 czerwca 2016 r. podczas uroczystej Mszy świętej pożegnaliśmy Księdza Krzysztofa.

Ks. Krzysztof, ponieważ jest zamilowanym szachistą,  od Domowego Koscioła otrzymał obraz Maurycego Retzch'a "Gra szatana o duszę". Obraz jest alegorią. Artysta przedstawia grę w szachy. Nie jest to jednak zwykła gra... Czytaj więcej

 


Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski, jak również przedstawiciele dzieci, młodzieży, KSM, Dyrekcja ZSG im. Jana Pawła II w Prostyni, Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Kółek Różańcowych w ciepłych słowach pożegnali Księdza Krzysztofa dziękując za czas posługi.
W imieniu wszystkich Parafian podziękowała przedstawicielka Akcji Katolickiej.
"Czcigodny Księże Krzysztofie!
Droga kapłańskiego powołania to droga Chrystusa więc z bagażem pełnym doświadczeń idziesz już do kolejnej parafii, by tam również kształtować ludzkie serca według serca Boga.
Przez ten niespełna rok czasu dałeś się poznać jako człowiek skromny i pokorny, wrażliwy i cierpliwy, wyrozumiały i życzliwy, a przede wszystkim jako Dobry Pasterz, który umiał ślady swej pracy odcisnąć w naszych sercach i na drogach Prostyńskiej Ziemi.
Dlatego dziś z radością dziękujemy Bogu za te wspólnie przeżyte miesiące, za Msze Święte, spowiedź, procesje, za wszystkie udzielone sakramenty i jednocześnie życzymy, by w dalszej drodze Twojego posługiwania towarzyszyły Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego, a obowiązki proboszcza zrodziły obfite i zdrowe owoce w nowej parafii.
Chcielibyśmy również byś, Księże nasz drogi, mile wspominał swój pobyt w Prostyni. Przyjmij więc za trud swego poświęcenia od całej wspólnoty parafialnej ten bukiet kwiatów i wracaj tu – chociażby myślami – przed ten wizerunek Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny.
„Przez serce Maryi, za jej to przyczyną
niech zdrowie i łaska dla Ciebie popłyną
Dla Ciebie popłyną Księże ukochany
boś Ty jest od Boga Kapłan ludziom dany”

Szczęść Boże i Bóg zapłać za wszystko!

 

 

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90